Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka Crescent Pale Mist (PS3)
OkładkaCrescent Pale Mist (PS3)

Crescent Pale Mist

Crescent Pale Mist to RPG akcji, z elementami gry platformowej oraz strzelaniny osadzona w świecie fantasy. Rozgrywka jest mieszanką walki za pomocą miecza i magii oraz eksploracji ogromnych etapów o nieliniowej strukturze i dodatkowych sekretach.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crescent Pale Mist Premiera

9lis2010

PS3 PC

Gry podobne do Crescent Pale Mist

Castlevania: Harmony of Despair

Shank

Earthworm Jim HD

Crescent Pale Mist to mieszanka gatunkowa RPG-a akcji, gry platformowej oraz strzelanki, przygotowana w stylu gier takich jak Castlevania oraz seria Ys. Gra oferuje rozgrywkę typową dla gier akcji 2D, mieszając elementy grafiki trzy- oraz dwuwymiarowej, celem osiągnięcia ciekawych efektów wizualnych.

W Crescent Pale Mist wcielamy się w rolę Yunou, czarownicy obdarzonej mocami Pale Mist. Yunou zostaje wysłana, aby powstrzymać wyciek toksycznej odmiany Pale Mist do świata zewnętrznego oraz odkryć kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy. Do pokonania czeka sześć dużych, rozbudowanych etapów pełnych sekretnych przejść, alternatywnych ścieżek oraz dodatkowych wyzwań. Każdy etap jest pełen różnorodnych wrogów i przeciwników końcowych, jednak odpowiednie eksplorowanie go pozwala nam zdobyć potężne przedmioty i doświadczenie, które przygotują naszą postać do walki z napotkanymi oponentami.

Rozgrywka w grze jest mieszanką walki za pomocą miecza i magii oraz eksploracji ogromnych etapów o nieliniowej strukturze i dodatkowych sekretach. Yunou przede wszystkim sporo skacze oraz często rzuca czary, ponieważ wielu wrogów jest zupełnie niewrażliwych na jej miecz. Może też korzystać z teleportacji, rzucać sztyletami czy wykonywać podwójne skoki mające pomóc jej dostać się w pozornie niezdobyte miejsca. Poza tym za pomocą specjalnych kombinacji możemy wykonywać combosy oraz używać pradawnej magii, która jest równie potężna, co niebezpieczna. Walki z bossami należą do najbardziej wymagających fragmentów gry i niejednokrotnie dzielą się na kilka faz. W niektórych z nich Crescent Pale Mist zmienia się momentami w strzelankę, w której nasza postać lata.

Gra nie zaskakuje techniczną stroną grafiki, jednak ładne portrety postaci oraz fortepianowa, piękna muzyka pozytywnie nastrajają do dalszej zabawy. W grze jest również dostępna opcja galerii i przesłuchiwania muzyki, a także dodatkowe poziomy trudności przygotowane dla wytrwałych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Crescent Pale Mist: 12+

Crescent Pale Mist Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PS3
PC