Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2011, 09:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zobacz screeny z gry RPG na podstawie sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina

Studio Cyanide opublikowało screeny z gry A Song of Ice and Fire. Jest to produkcja cRPG tworzona na podstawie uniwersum sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina.

W sieci pojawiły się screeny z gry A Song of Ice and Fire, tworzonej na podstawie uniwersum sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R. R. Martina. To jedna z trzech produkcji o tej tematyce, o jakich wczoraj informował serwis USAToday.

A Song of Ice and Fire to reprezentant gatunku cRPG opracowywany przez studio Cyanide, mające na swoim koncie ostatnio wydany tytuł Gra o tron: Początek, który dla odmiany był strategią czasu rzeczywistego rozgrywającą się w omawianym uniwersum. Historia widocznej na zdjęciach produkcji będzie toczyć się równolegle do wydarzeń z pierwszej powieści cyklu Pieśń Lodu i Ognia.

Zobacz screeny z gry RPG na podstawie sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina - ilustracja #1

Na temat gry nie wiadomo zbyt wiele. Charakterem rozgrywki przypominać ma dzieło studia BioWare o nazwie Star Wars: Knights of the Old Republic, a stylem narracyjnym będzie się kojarzyć z Planescape: Torment. Historia zostanie opowiedziana z punktu widzenia dwóch bohaterów: Morsa Westforda oraz Alestera z rodu Sarwyck. Na początku zabawy wybierzemy klasę swojej postaci, którą w miarę upływu czasu będziemy rozwijać, poprawiając opisujące ją statystyki.

A Song of Ice and Fire ukaże się na początku 2012 roku w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Równolegle opracowywana jest osadzona w tym uniwersum gra MMORPG, której tworzeniem zajmuje się firma Bigpoint, odpowiedzialna m.in. za Battlestar Galactica Online. W przyszłym roku doczekamy się także premiery tematycznej produkcji społecznościowej, ale na jej temat nie znamy żadnych szczegółów.

Zobacz screeny z gry RPG na podstawie sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina - ilustracja #2
Zobacz screeny z gry RPG na podstawie sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina - ilustracja #3
Zobacz screeny z gry RPG na podstawie sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina - ilustracja #4