Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2012, 11:02

autor: Adrian Werner

Słaba sprzedaż The Darkness II powodem skasowania planowanych DLC

The Darkness II nie osiągnęło oczekiwanych wyników sprzedaży. W rezultacie wydawca gry, czyli 2K Games, podjął decyzję o skasowaniu planowanych dodatków DLC, które miały zaoferować nowe misje fabularne.

The Darkness II nie potrafiło do siebie przekonać wystarczającej liczby graczy. - Słaba sprzedaż The Darkness II powodem skasowania planowanych DLC - wiadomość - 2012-12-05
The Darkness II nie potrafiło do siebie przekonać wystarczającej liczby graczy.

Przed premierą gra The Darkness II wzbudzała pewien niepokój wśród fanów marki, głównie za sprawą zmiany dewelopera (odpowiedzialny z część pierwszą zespół Starbreeze zastąpiło studio Digital Extremes). Ostatecznie jednak produkcja okazała się ciekawym FPS-em, który zgromadził pokaźny zestaw pozytywnych recenzji. Niestety, okazuje się, że gracze nie przyjęli ciepło tego projektu i jego wyniki sprzedaży pozostawiają sporo do życzenia. Według najnowszych informacji, grę zakupiło jedynie 540 tysięcy osób. Jak na tytuł wydany na trzy platformy (PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360) jest to rozczarowująco niski wynik.

  1. The Darkness II - strona oficjalna gry
  2. Wszystkie barwy ciemności - recenzja gry The Darkness II
  3. The Darkness II - poradnik do gry

Słaba sprzedaż The Darkness II spowodowała, że podjęto decyzję o skasowaniu rozszerzeń DLC. Dodatki miały zaoferować misje, które pod względem fabularnym stanowiłyby kontynuację wydarzeń z kampanii. W planach było również wprowadzenie nowego uzbrojenia i mocy. Firma 2K Games oczekiwała, że gra przekroczy pułap jednego miliona sprzedanych egzemplarzy. Tak się jednak nie stało, więc wydawca uznał, że nie ma sensu inwestować w produkcję DLC.

Powstaje pytanie, jak porażka finansowa The Darkness II wpłynie na szansę wyprodukowania trzeciej części. Plotki o niej krążą od pewnego czasu, ale do tej pory nic nie zostało oficjalnie potwierdzone. Mamy nadzieję, że mimo słabych wyników „dwójki”, włodarze w 2K Games dadzą jednak cyklowi jeszcze jedną szansę.

The Darkness II to kontynuacja gry z 2008 roku, która ukazała się wyłącznie na konsole. Jednocześnie całość zaprojektowano, tak aby znajomość fabuły pierwowzoru nie była wymagana. Gracze ponownie wcielają się Jackiego Estacado – szefa przestępczej rodziny Franchetti, który odziedziczył moc kontrolowania tytułowej Ciemności. Autorzy przygotowali kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb kooperacji dla czterech osób, który opowiada oddzielną historię.