Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2012, 11:15

autor: Aver

Kulisy powstawania muzyki w grze Tomb Raider – zobacz film z polskimi napisami

W sieci pojawił się kolejny epizod cyklu „The Final Hours of Tomb Raider”. Tym razem zostały w nim omówione kwestie powstawania muzyki i udźwiękowienia w nadchodzącej produkcji studia Crystal Dynamics. W filmie poznajemy kompozytora Jasona Gravesa i jeden z instrumentów, z jakich korzystał. Przygotowaliśmy dla was wersję z polskimi napisami.

Tomb Raider
  • Gatunek: przygodowa gra akcji;
  • Data premiery: 5 marca 2013 roku;
  • Platformy: PC, X360, PS3;
  • Producent: Crystal Dynamics;
  • Wydawca PL: Cenega Poland.

W poprzednich odcinkach cyklu The Final Hours of Tomb Raider poznaliśmy aktorkę wcielającą się w bohaterkę gry studia Crystal Dynamics i jej scenarzystkę. Tym razem aktor Zachary Levi przedstawia nam kompozytora muzyki w nadchodzącej odsłonie przygód Lary Croft – Jasona Gravesa. Jest on autorem ścieżki dźwiękowej do wielu tytułów, m.in. Dead Space 2, Alpha Protocol, Command & Conquer 4, Dungeon Siege III, czy też Król Artur.

W trzeciej odsłonie materiałów wideo ukazujących proces powstawania gry dowiadujemy się, że brytyjski kompozytor – który nie kryje inspiracji m.in. twórczością Krzysztofa Pendereckiego – nie wzorował się na poprzednich częściach serii, ale stworzył zupełnie nowe kompozycje. Główny motyw muzyczny, będący „sercem gry”, został napisany tak, aby można go było dostosować do zmiennego tempa rozgrywki.

Do nagrań wykorzystano nietypowy instrument, zaprojektowany przez rzeźbiarza, mieszkającego w pobliżu domu kompozytora. W zamyśle twórców miał on nadać wyjątkowy charakter wyspie, na której rozgrywa się akcja gry. Obok możecie się zapoznać z motywem Alone, znanym z jednego ze zwiastunów produkcji.

Premiera Tomb Raider nastąpi dokładnie za trzy miesiące – 5 marca 2013 roku – na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W Polsce tytuł Crystal Dynamics pojawi się w pełnej, rodzimej wersji językowej. Warto przypomnieć, że wczoraj poznaliśmy nowe szczegóły związane z rozgrywką.