Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2012, 20:03

autor: Olek

Tomb Raider – premiera 5 marca 2013 r. także w Polsce i po polsku

Firma Square-Enix ujawniła, że gra Tomb Raider trafi na sklepowe półki 5 marca 2013 roku. Po raz pierwszy w historii cyklu główna bohaterka przemówi także po polsku. Niestety, na razie nie wiadomo czyim głosem.

Tomb Raider – premiera 5 marca 2013 r. także w Polsce i po polsku - ilustracja #1
Kto użyczy głosu Larze Croft w polskiej wersji językowej gry Tomb Raider?

Jak szaleć, to szaleć. Dla wszystkich, którzy nie ochłonęli jeszcze po wiadomości o Pawle Małaszyńskim w roli tytułowego, płatnego zabójcy z Hitman: Rozgrzeszenie mamy kolejną sensację. Firma Cenega Poland przygotowuje także pełną, polską wersję językową nowego Tomb Raidera. Gra ukaże się w naszym kraju równo ze światową premierą, czyli 5 marca przyszłego roku.

Lara Croft do tej pory nie miała sposobności wykazać się znajomością polskiego. Wygląda jednak na to, że nadeszła pora, by urodziwa bohaterka przemówiła do polskich graczy w ich ojczystym języku. Nie wiadomo jeszcze, kto podłoży głos pod bohaterkę gry Tomb Raider, ale rodzimemu dystrybutorowi – firmie Cenega Poland nie można odmówić odwagi. Bez względu na wybór, obsada głównej roli z pewnością wzbudzi kontrowersje.

Tomb Raider – premiera 5 marca 2013 r. także w Polsce i po polsku - ilustracja #2
W roli Lary Croft chętnie usłyszelibyśmy np. Agnieszkę Grochowską.

Zastanawiając się nad tym, kto mógłby wcielić się w polską Larę Croft przejrzeliśmy prowadzony przez serwis dubscore ranking aktorów dubbingujących gry. Najwyżej sklasyfikowane panie to Izabella Bukowska (Atena z God of War III, Lysra z Diablo III) i Agnieszka Kunikowska (Pat Neusbaun z Fallout 3, Triss Merigold z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów). Niestety, obie nie są tzw. „twarzami”. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że dystrybutor powierzy tę rolę aktorce znanej z pierwszych stron gazet lub jakiejś celebrytce. Redakcyjne typy to m.in. Magdalena Różczka, Agnieszka Grochowska, Małgorzata Bela, Katarzyna Maciąg, Martyna Wojciechowska oraz... Natalia Siwiec.

  1. Tomb Raider z gamescomu 2012 - Lara Croft walczy o przetrwanie
  2. Tomb Raider prosto z E3 - oglądamy nowe przygody Lary Croft
  3. Nowa gra z serii Tomb Raider, czyli brutalny restart przygód Lary Croft