Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2012, 14:52

Wieści ze świata (Assassin's Creed, PlayStation 4, The Darkness II) 12/1/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o odejściu dyrektora generalnego marki Assassin's Creed, pierwszej rocznicy DC Universe Online, aktualizacji 1.1 do Minecrafta, demie The Darkness II, a także braku ujawnienia PlayStation 4 na targach E3.

Ignite

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Ignite. Produkcję studia Nemesys Games możecie aktualnie nabyć 67% taniej. Gra kosztuje 5 euro (ok. 23 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Resident Evil: Revelations

Survival horror Resident Evil: Revelations na Nintendo 3DS zrobi użytek z funkcji StreetPass. Za jej pośrednictwem gracze będą mogli wymieniać się przedmiotami zdobytymi w kampanii, a także odblokowywać nowych przeciwników i lokacje w trybie kooperacji Raid. Produkcja zadebiutuje na europejskim rynku 27 stycznia.

Wieści ze świata (Assassin's Creed, PlayStation 4, The Darkness II) 12/1/12 - ilustracja #1

Assassin’s Creed

Marka Assassin’s Creed po raz kolejny straciła dyrektora generalnego. Z pracy w studiu Ubisoft Montreal zrezygnował Alexandre Amancio, który w ubiegłym roku zastąpił na tym stanowisku Patrice’a Désilets (obecnie jeden z szefów studia THQ Montreal). Amancio postanowił odejść do firmy działającej poza rynkiem gier. Za jego kadencji do sprzedaży trafiła jedna nowa odsłona serii – Assassin’s Creed Revelations. Kolejna część zadebiutuje pod koniec 2012 roku. Być może właśnie to było powodem odejścia, ponieważ nie jest tajemnicą, że Amancio pragnął, aby kolejne AC ukazywały się rzadziej. Aktualnie firma Ubisoft poszukuje kandydatów na miejsce zwolnione przez Amancio.

DC Universe Online

Gra MMO DC Universe Online obchodzi pierwszą rocznicę premiery. Z tej okazji gracze otrzymali specjalną pelerynę z cyfrą „1”. Firma Sony Online Entertainment ujawniła również kilka ciekawych statystyk, z których wynika, że wersja pecetowa może się pochwalić 1,8 mln użytkowników, a edycja konsolowa 2,3 mln (PS3). Od dwóch miesięcy produkcja jest dostępna w modelu free to play. Pozwoliło to zwiększyć jej obroty o 700%.

The Darkness II

W przyszłym tygodniu, 17 stycznia, do bazy Xbox Live trafi wersja demonstracyjna gry akcji The Darkness II, którą będą mogli pobrać użytkownicy z aktywnym abonamentem Gold. Pozostali posiadacze Xboksa 360 otrzymają taką możliwość 24 lutego. Wówczas dołączą do nich także osoby grające na PC (Steam), a 25 stycznia demo zagości na europejskim PlayStation Network. Pełna wersja kolejnej adaptacji słynnego komiksu znajdzie się w sprzedaży 10 lutego.

Wieści ze świata (Assassin's Creed, PlayStation 4, The Darkness II) 12/1/12 - ilustracja #2

Minecraft

Jeszcze dzisiaj Minecraft powinien zostać zaktualizowany do wersji 1.1. Pierwszy – od czasu listopadowej premiery pełnej wersji – update wprowadzi sporo drobnych zmian (np. rosnącą na owcach wełnę). Wiadomość przekazał Jens Bergensten, od grudnia 2011 roku główny producent Minecrafta.

PlayStation 4

Kazuo Hirai, prawdopodobnie przyszły dyrektor generalny koncernu Sony, zabrał głos w sprawie konsoli PlayStation 4. W rozmowie z redaktorem Wall Street Journal powiedział, że japońska firma nie ma w planach ujawnienia następcy konsoli PlayStation podczas czerwcowych targów E3. Na PS4 przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać.

Monster Hunter Tri-G

Gra Monster Hunter Tri-G na konsolę przenośną 3DS sprzedała się w Japonii w liczbie 1,08 mln egzemplarzy (stan na 8 stycznia). Jest więc pierwszym tytułem wyprodukowanym przez studio third-party (konkretnie Capcom), który osiągnął w Kraju Kwitnącej Wiśni rezultat na poziomie ponad miliona sztuk. W tym gronie są również dwie gry firmy Nintendo – Super Mario 3D Land i Mario Kart 7.

Tomb Raider

Firmy Square Enix i Crystal Dynamics, pracujące nad nowym Tomb Raider, nawiązały współpracę z serwisem Geocaching.com, angażującym użytkowników do szukania skarbów za pomocą GPS. W efekcie w 2012 roku zorganizowany zostanie szereg specjalnych przygód utrzymanych w klimacie Tomb Raider dla fanów marki, w trakcie których poszukiwać będą oni artefaktów. Gra ukaże się jesienią 2012 roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

NeverDead

Cradle

Forgotten Sound

Kinect Sports: Season Two

Command & Conquer: Tiberium Alliances

Renegade-X

XCOM: Enemy Unknown

Project Cars

Hitman: Absolution

Mass Effect 3

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Call of Duty: Modern Warfare 3 - Content Season 2012 (PL)

Deponia - trailer #1

Binary Domain - Bigger Than You Think

Amy - zwiastun na premierę

Age of Empires Online - Skirmish Hall

Na luzaku - Amy Gramy!

Glutoplazmy 2012 - Piękność roku! video felieton

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej