Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Forgotten Sound (PC)

Forgotten Sound PC

Przygotowana we współpracy dwóch irańskich deweloperów: RSK Entertainment oraz Hoorakhsh Studio przygodówka fantasy z klasycznym interfejsem point-and-click.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Forgotten Sound (PC)

producent: RSK Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Forgotten Sound to przygodówka fantasy korzystająca z klasycznego interfejsu point-n-click. Gra jest owocem współpracy dwóch niezależnych irańskich deweloperów - RSK Entertainment oraz Hoorakhsh Studio.

Opowieść rozpoczyna się w tajemniczym mieście, w którym po śmierci królowej zakazano jakiejkolwiek muzyki. Nie wszyscy są jednak gotowi to zaakceptować. Wcielamy się w księcia Shabaza, który pragnie zagrać na pewnym magicznym instrumencie. Niestety struny artefaktu zostały zerwane i w poszukiwaniu nowych książę wyrusza w niebezpieczną podróż do odległych krain. Fabuła gry pełnymi garściami czerpie z bogatej mitologii perskiej.

Forgotten Sound to stuprocentowa przygodówka. Zabawa polega więc na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Pomyślne ukończenie gry nie wymaga zręcznych palców. Wystarczy jedynie spryt i cierpliwość.

Do stworzenia oprawy graficznej RSK Entertainment i Hoorakhsh Studio wykorzystały popularne wśród przygodówek rozwiązanie polegające na połączeniu dwuwymiarowych teł i trójwymiarowych postaci. Autorzy postawili na mocno bajkowe klimaty, pełne ciepłych kolorów i mocno stylizowanych projektów postaci oraz lokacji. Tworzy to odrobinę nierzeczywistą atmosferę, która dobrze komponuje się z opowiadaną przez grę historią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Forgotten Sound

Wymagania wiekowe Forgotten Sound

odpowiednia dla każdego wieku