Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2012, 15:36

Premiera BioShock Infinite przesunięta na luty 2013 – Ken Levine tłumaczy powody opóźnienia

BioShock: Infinite zostanie wydany dopiero w lutym 2013 roku. Wydawca opóźnił datę premiery, żeby dać studiu Irrational kilka dodatkowych miesięcy na doszlifowanie gry.

Premiera BioShock Infinite przesunięta na luty 2013 – Ken Levine tłumaczy powody opóźnienia - ilustracja #1

Firma 2K Games przesunęła premierę BioShock: Infinite o kilka miesięcy – produkcja zostanie wydana dopiero 26 lutego 2013 roku. Nowe dzieło Kena Levine i studia Irrational miało zadebiutować w październiku tego roku. Producent wytłumaczył przyczyny opóźnienia - chodzi o chęć stworzenia jak najlepszej strzelanki. „Świetną grą można uczynić jeszcze świetniejszą, a my jesteśmy winni to zarówno sobie, jak i naszym fanom” – powiedział Levine.

„Nie będę was oszukiwał: BioShock: Infinite jest bardzo dużą grą i robimy w niej rzeczy, jakich inni nie próbowali w gatunku pierwszoosobowych strzelanek” – powiedział Ken Levine we wpisie a temat przesunięcia daty premiery. Producent przypomniał, że podobnie było z pierwszym BioShock, który także został opóźniony o kilka miesięcy. Twórcy zamierzają poświęcić dodatkowy czas na doszlifowanie paru elementów i dopięcie rozgrywki na ostatni guzik.

Premiera BioShock Infinite przesunięta na luty 2013 – Ken Levine tłumaczy powody opóźnienia - ilustracja #2

Niestety, opóźnienie BioShock: Infinite oznacza, że wydawca nie pokaże nowych materiałów z gry podczas tegorocznych targów E3 oraz Gamescom. Levine twierdzi jednak, że dzięki temu na następnym pokazie nowego BioShocka, zobaczymy taką produkcję, jakiej chcieli twórcy. Deweloperzy ze studia Irrational, znanego z gier System Shock 2 i Freedom Force, nie raz udowadniali swój talent, więc chyba warto dać im tyle czasu, ile potrzebują.

  1. Oficjalna strona BioShock: Infinite