Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2011, 12:14

autor: Hed

Znamy szczegóły gry Yakuza 5 – pięć różnych miast i powrót Kazumy

W grze Yakuza 5 poznamy dalsze losy głównego bohatera serii Kazumy i odwiedzimy pięć różnych miast. Te i inne informacje zostały podane przez jeden z zagranicznych serwisów, który powołuje się na japoński magazyn Famitsu.

W sieci pojawiły się pierwsze konkretne informacje o grze Yakuza 5, pochodzące z japońskiego magazynu Famitsu. Serwis Videogames Blogger donosi, że produkcja firmy Sega zostanie wydana we wrześniu 2012 roku na rynku japońskim i przyniesie kilka zmian. Przede wszystkim, w piątej odsłonie serii odwiedzimy nie jedno, a aż pięć miast, co sygnalizowaliśmy już w październiku.

Pięć miast dla piątej odsłony Yakuza to najwyraźniej plan twórców marki na zaskoczenie graczy. Kolejna mafijna intryga zabierze nas do Sapporo, Tokyo, Osaki, Fukuoki oraz Nagoi. Standardowo wcielimy się w Kazumę i poznamy dalsze losy tego bohatera. Nie wiadomo, czy pojawią się inne grywalne postacie – jest to o tyle istotne, że w „czwórce” graliśmy czterema protagonistami, a Yakuza 5 będzie bezpośrednią kontynuację tej historii.

Znamy szczegóły gry Yakuza 5 – pięć różnych miast i powrót Kazumy - ilustracja #1
Yakuza 4

Z Famitsu dowiedzieliśmy się też, że autorzy pracują nad kilkoma poprawkami. W Yakuza 5 możemy spodziewać się krótszych czasów wczytywania, lepszej oprawy wizualnej, ciekawszej i bardziej filmowej pracy kamer oraz paru innych dodatków. Większość z nich wypracowano w porozumieniu z ekipą odpowiedzialną za grę Binary Domain, której przewodzi twórca serii Yakuza.

Yakuza nie jest może szczególnie popularna w Polsce i innych krajach europejskich, ale na pewno ma swoją grupę oddanych fanów. W końcu jest to jedna z najciekawszych opowieści o mafii dostępnych na rynku i przy okazji bardzo przyjemna gra akcji z dużą porcją mordobicia. Yakuza 5 najprawdopodobniej zostanie wydana tylko na PlayStation 3.

  1. Poznaj serię Yakuza