Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2011, 14:29

autor: Jiker

Wieści ze świata (Orcs Must Die!, Metal Gear Solid HD Collection, PlayStation Vita) 27/10/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu europejskiej premiery Metal Gear Solid HD Collection, pierwszy dodatku do Orcs Must Die!, finansach Capcom, a także braku obsługi Flasha w przeglądarce internetowej PS Vita.

Astro Tripper

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Astro Tripper. Produkcję studia PomPom games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Cena to 4,99 euro, czyli ok. 22 zł. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Metal Gear Solid HD Colletion

Kompilacja Metal Gear Solid HD Collection na Xboksa 360 i PlayStation 3 ukaże się w Europie z opóźnieniem, poinformowała firma Konami. Premiera zestawu nie odbędzie się w listopadzie, a dopiero 3 lutego 2012 roku. Co ciekawe, debiut w Stanach Zjednoczonych będzie miał miejsce zgodnie z planem, czyli 8 listopada. W skład kompilacji wejdą: Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater oraz Metal Gear Solid: Peace Walker (w HD i 60 klatkach na sekundę), a także dwie najstarsze odsłony serii: Metal Gear i Metal Gear 2: Solid Snake z konsoli MSX.

Orcs Must Die!

Na platformie Steam zadebiutował pierwszy dodatek DLC do gry Orcs Must Die! – jednego z ostatnich hitów dystrybucji elektronicznej. W skład Artifacts of Power wchodzą dwie bronie i tyle samo nowych pułapek. Do 1 listopada dodatek będzie kosztować 1,99 euro, czyli niecałe 9 zł. Później jego cena podskoczy do 2,49 euro.

Yakuza 5

Toshihiro Nagoshi, twórca marki Yakuza, ujawnił kilka nowych szczegółów na temat piątych przygód Kazumy Kiryu. Akcja gry ma się toczyć nie tylko w Kamurocho, ale też w innym, bliżej nieokreślonym mieście (Sapporo, Nagoya, Osaka lub Fukuoka). Głównym bohaterem ponownie będzie Kiryu. Decyzja w sprawie obecności dodatkowych grywanych postaci nie została jednak jeszcze podjęta. Nagoshi przyznał również, że chciałby stworzyć prequel, w którym opowiedziałby o początkach klanu Tojo.

Zumba Fitness Rush

Wydawca Majesco Entertainament zapowiedział nową odsłonę cyklu Zumba Fitness. Część z dopiskiem Rush zostanie wydana w lutym 2012 roku na konsolę Xbox 360. Znajdziemy w niej 42 utwory, 24 style taneczne oraz sześciu instruktorów. Akcja będzie się rozgrywać w 10 sceneriach. Tytuł zrobi użytek z kontrolera Kinect.

Capcom

Firma Capcom ujawniła wyniki finansowe osiągnięte w kwartale zakończonym 30 września. W porównaniu do ubiegłego roku przychód spadł aż o 49%, ciągnąc w dół także zyski (o 28%). Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy jest brak znaczących premier oraz czynniki ekonomiczne (silny jen, kryzys w strefie euro itp.). Jedynym oddziałem, który zanotował wzrost przychodów (o 89% - do 34 mln dolarów) i zysków (o 201% - do blisko 12 mln dolarów) jest dywizja zajmująca się grami mobilnymi i społecznościowymi. Sukces zawdzięcza przede wszystkim świetnym rezultatom The Smurfs’ Village.

PlayStation Vita

Magazyn Famitsu donosi, że w dniu premiery konsoli PlayStation Vita dedykowana jej przeglądarka internetowa nie będzie obsługiwać Flasha. Zrobi natomiast użytek z Javascript 1.7 i HTML5. Ponadto osoby chcące przenieść zapisane stany gry z PSP na PS Vita zrobią to przy wykorzystaniu PlayStation 3 lub PC. Natomiast uruchamiając na Vita grę z PSP, konsola aktywować będzie filtrowanie bilinearne, poprawiające jakość wyświetlanej grafiki.

Sony Ericsson

Koncern Sony wykupił pozostałe 50% akcji szwedzkiej firmy Ericsson, z którą wspólnie opracowywał przez ostatnie lata m.in. popularne smartfony (np. Xperia Play). Japońska korporacja wydała na ten cel 1,05 mld euro.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Nemexia

Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter

UFC Undisputed 3

RIFT

Nicktoons MLB

NASCAR Unleashed

InFamous 2: Festival of Blood

Aliens: Colonial Marines

Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Warhammer 40,000: Space Marine - Exterminatus DLC

Assassin's Creed: Revelations - kulisy produkcji #2 (PL)

Call of Duty: Modern Warfare 3 - Elite - kulisy produkcji #3 rozwój (PL)

Need for Speed: The Run - Black Keys Lonely Boy

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut - zwiastun na premierę

Batman: Arkham City - Nightwing DLC

Ignite - zwiastun na premierę

Piłka Ręczna 12 - gameplay #1

Piłka Ręczna 12 - trailer #1

Gramy w Uncharted 3 - Jemen Gramy!

Battlefield 3 - walka na otwartym terenie Gramy!