Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Nemexia (WWW)
OkładkaNemexia (WWW)

Nemexia WWW

Nemexia to stworzona przez bułgarską firmę XS Software kosmiczna strategia czasu rzeczywistego w konwencji przeglądarkowego MMO. Gra przedstawia konflikt pomiędzy ludźmi, robotami i obcymi.

Strategiczne | przeglądarkowe strategiczne | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nemexia Premiera WWW

30listopada2009

producent: XS Software wydawca: XS Software Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nemexia to kolejna po Khan Wars przegladarkowa strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez firmę XS Software. Tym razem deweloperzy z Sofii osadzili jednak akcję w dalekiej przyszłości, dając graczom okazję do budowania gwiezdnych flot i podbijania nowych planet.

Tłem fabularnym w Nemexii jest konflikt pomiędzy trzema frakcjami: Konfederacją (ludzie), Tertethami (roboty) i Noxis (obcy). Już na starcie gracze muszą dokonać wyboru, którą stronę będą reprezentować. Poszczególne frakcje różnią się zarówno budynkami, jednostkami, jak i strategią rozgrywki. Przykładowo ludzie dysponują najbardziej ofensywnymi siłami, podczas gdy obcy bazują głównie na szybkich i tanich w produkcji statkach kosmicznych.

Początkowo gracze trzymają pieczę nad jedną planetą, dbając o jej rozbudowę i ochronę. Wydobywane surowce jak metale, minerały i gazy pozwalają na stawianie nowych budynków, opracowywanie technologii oraz tworzenie floty międzygwiezdnej. Kluczową rolę odgrywa przy tym umiejętność pozyskiwania energii, której podstawowym źródłem jest gwiazda o ściśle określonej żywotności.

Zbudowanie floty złożonej ze statków kosmicznych umożliwia nawiązanie walki z innymi graczami, w tym podbój obcych planet. Potyczki zawierają pewien element losowy, dlatego praktycznie do końca nie da się przewidzieć wyniku poszczególnych starć. Działania militarne prowadzić można zarówno w pojedynkę jak i w sojuszach, przy czym przynależność do jednej frakcji nie jest obligatoryjna.

Nemexia bazuje na warstwie tekstowej, dlatego oprawa wizualna stanowi jedynie element dekoracyjny. Gra dystrybuowana jest za darmo (free-to-play). Niektóre opcje i udogodnienia zarezerwowane są jednak dla posiadaczy płatnych kont typu premium.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Nemexia: Odpowiednia dla każdego wieku.