Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Space Empires: Battle for Supremacy (WWW)

Space Empires: Battle for Supremacy WWW

Space Empires: Battle for Supremacy jest adresowaną do użytkowników portali społecznościowych strategią ekonomiczną w konwencji MMO. Gra wyprodukowana została przez studio Nvinium Games, czyli twórców serii Space Empires.

Strategiczne | ekonomiczne

WWW
Okładka Space Empires: Battle for Supremacy (WWW)

data premiery gry w wersji WWW:

27lipca2010

Space Empires: Battle for Supremacy to kolejna odsłona serii Space Empires – strategicznych gier handlowych rozgrywających się w kosmosie. W najnowszej edycji wydawca, Strategy First, postanowił udostępnić swoją grę za pośrednictwem sieciowych portali społecznościowych.

Tym razem o prymat i władzę nad wszechświatem walczą trzy rasy. Gracz na początku musi wybrać, po której stronie konfliktu się opowie. Pierwszą z przedstawionych w grze frakcji jest Norak Empire – nowoprzybyła bio-mechaniczna rasa, której celem jest zagrabienie jak największej liczby planet i gwiazd, po to, aby zgromadzić energię potrzebną do uwolnienia jej boga – Xel-Nathu. Kolejną stronę konfliktu stanowią Amon’krie Continuum – jedna z najstarszych i najbardziej religijnych ras we Wszechświecie. Uważa ona Noraków za wielkie niebezpieczeństwo i pragnie ich unicestwienia. Terranie to trzecia z dostępnych ras, którą stanowią ocalali po wielkiej katastrofie ludzie. Chcą oni wziąć Noraków w niewolę i odkryć tajemnice stojące za zaawansowaną technologią ich imperium.

Rozgrywka w Space Empires: Battle for Supremacy łączy w sobie zarówno cechy, z których znane są jej poprzedniczki, jak i aspekty portali społecznościowych. W skali strategicznej nadal oczywiście obowiązuje zasada „4X” (eXpand, eXplore, eXploit, eXterminate). Pierwszym zadaniem graczy jest eksploracja dwóch ogromnych galaktyk wypełnionych po brzegi gwiazdami i układami planetarnymi. Na nowych światach zbieramy dostępne surowce, które są następnie potrzebne do rozwoju technologicznego i militarnego naszego imperium. Kiedy już będziemy wyposażeni w dostatecznie silną i zaawansowaną gwiezdną flotę, możemy rozpocząć szeroko zakrojone działania wojenne skierowane w naszych nieprzyjaciół. Oprócz militarnych rozwiązań, mamy również do wyboru dyplomatyczną ścieżkę ekspansji, czyli zawieranie sojuszy.

To właśnie społecznościowa strona gry pozwala na budowanie wyżej wspomnianych sojuszy w oparciu o nasze prawdziwe znajomości. Dzięki wewnętrznemu systemowi maili, chatów, oraz pomocniczych linków, jesteśmy w stanie wesprzeć naszych znajomych w budowaniu ich galaktycznego imperium. Podobnie opcja werbunku przyjaciół i wręczania wirtualnych prezentów ma za zadanie wzmocnić zarówno galaktyczne, jak i międzyludzkie więzi.

Z racji tego, że gra jest dedykowana internetowym serwisom społecznościowym, jej grafika jest skromna i prosta. Braki warstwy wizualnej nadrabia klimatyczna, ambientowa muzyka kojarząca się z kosmicznymi tytułami strategicznymi z połowy lat 90.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Space Empires: Battle for Supremacy

Wymagania wiekowe Space Empires: Battle for Supremacy

odpowiednia dla każdego wieku