Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Empire Universe 2: Recharged (WWW)
OkładkaEmpire Universe 2: Recharged (WWW)

Empire Universe 2: Recharged WWW

Empire Universe 2: Recharged to przeglądarkowa strategia autorstwa niemieckiego studia next idea. Gracze kierują rozwojem galaktycznego imperium budując statki kosmiczne, wynajdując nowe technologie i podbijając planety.

Strategiczne | science fiction | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Empire Universe 2: Recharged Premiera WWW

30kwietnia2007

producent: next idea GmbH wydawca: next idea GmbH Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Empire Universe 2: Recharged

OGame

DarkOrbit

Command & Conquer: Tiberium Alliances

Akcja Empire Universe 2 osadzona została w odległej przyszłości. Gracze mogą wybrać jedną z 9 dostępnych ras o zróżnicowanych umiejętnościach i rozpocząć podbój Wszechświata. Na początku do dyspozycji mają jedynie niewielką planetę. Rozbudowa jej infrastruktury oraz rozwój technologiczny i militarny pozwalają na ekspansję terytorialną.

Deweloperzy zadbali o mnogość różnych atrybutów rozgrywki. W grze występuje 10 rodzajów surowców, 21 typów kadłubów statków kosmicznych oraz 66 komponentów do ich zabudowy, a także 146 możliwych do wynalezienia technologii. Wszechświat Empire Universe 2 liczy ponad 120 tys. planet w 10 tys. galaktyk.

W zależności od stylu gry, gracze klasyfikowani są do różnych profesji (m.in. łowcy nagród, piraci, wojownicy, badacze), a rozwój kosmicznego imperium możliwy jest zarówno przez agresywne podboje, jak i bardziej pokojową ścieżkę dominacji ekonomicznej (handel).

Duży nacisk w grze położony został na aspekt wspólnej zabawy. Gracze mogą zrzeszać się w sojusze, pomagając sobie militarnie i ekonomicznie.

Empire Universe 2 korzysta z silnika graficznego 3D bazującego na technologii javascript. Efekty audio-wizualne trudno uznać za imponujące, ale w niczym nie umniejsza to emocjom towarzyszącym chociażby bitwom między graczami toczonym w czasie rzeczywistym.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Empire Universe 2: Recharged: Odpowiednia dla każdego wieku.