Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka DarkOrbit (WWW)
OkładkaDarkOrbit (WWW)

DarkOrbit WWW

Przeglądarkowa gra MMO stworzona przez studio Bigpoint. Akcja tego tytułu toczy się w dalekiej przyszłości, kiedy to trzy organizacje (Mars Mining Operation, Venus Resources Limited oraz Earth Industries Corporation) walczą o surowce i panowanie we Wszechświecie.

Strategiczne | science fiction | zagraj za darmo | kosmiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DarkOrbit Premiera WWW

24grudnia2006

producent: Bigpoint wydawca: Bigpoint Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do DarkOrbit

EVE Online

OGame

Nemexia

DarkOrbit jest jedną z najpopularniejszych gier MMOG (Massive Multiplayer Online Graphic) w ofercie firmy Bigpoint. Akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. W dalekiej przyszłości trzy organizacje: Mars Mining Operation, Venus Resources Limited i Earth Industries Corporation toczą bezwzględną walkę o surowce i panowanie we Wszechświecie.

Gracze wybierają jedną ze stron konfliktu i siadają za sterami statku kosmicznego. Do ich dyspozycji oddano 10 pojazdów o zróżnicowanych parametrach i właściwościach - od przeznaczonego dla początkujących Phoenix Starjet, aż po najbardziej zaawansowane technologicznie Vengeance i Goliath.

Wykonując różnego rodzaju misje i zlecenia oraz walcząc z przeciwnikami gracze zdobywają doświadczenie oraz środki potrzebne do rozbudowy statku lub kupna nowego. W grze występują dwa rodzaje waluty – kredyty (credits) i minerały (Prometium, Endurium i Terbium). Te drugie przydatne są zwłaszcza przy modyfikacji kosmicznego pojazdu, w tym zakupu dodatkowe uzbrojenia, osłon czy silników.

W zależności od poziomu zaawansowania gracza ma on dostęp do określonych lokacji. Początkowo są to plansze przynależne własnej frakcji, co zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo. Z czasem można przedostawać się także na mapy wrogich organizacji i toczyć walki z innymi graczami (PvP).

Atutem DarkOrbit jest rozbudowany system klanów. Przynależność do określonego klanu pozwala czerpać z tego tytuły zyski. Z drugiej jednak strony, każda zdobycz obarczona jest niewielkim podatkiem klanowym.

Inne ciekawe rozwiązanie zaimplementowane w grze to system aukcyjny. Biorąc udział w licytacji gracze mają okazję kupić atrakcyjne przedmioty po niskich cenach. W przypadku niepowodzenia ich oferty (wyrażone w kredytach) jednak przepadają.

DarkOrbit odznacza się bardzo dobrą, jak na produkcję MMOG, oprawą wizualną. Gra korzysta z technologii flash, pozwalającą generować efektowne obrazy bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Warto zaznaczyć, że gra udostępniana jest za darmo na zasadzie free-to-play. Gracze mogą jednak skorzystać także z płatnych kont premium, które znacznie ułatwiają rozgrywkę.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe DarkOrbit: 12+

DarkOrbit Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Pentium 3 1GHz
  • 128MB RAM
  • Windows XP/Vista
  • Flash 9.0