Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts (PC)
OkładkaGrotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts (PC)

Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts PC

Kontynuacja gry cRPG, mogąca się pochwalić wyjątkowo pokrętnym humorem. Kierujemy drużyną poszukiwaczy przygód, którzy podejmują się wypełniania zadań, szukania skarbów i mordowania potworów.

RPG | fantasy | turowe | indie | klasyczne RPG

Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts Premiera PC

17listopada2011

producent: Silent Dreams wydawca: Headup Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts

Heroes of Might and Magic V

Might & Magic: Heroes VI

Disciples III: Odrodzenie

Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts to turowa gra cRPG, autorstwa niezależnego, niemieckiego studia Silent Dreams. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją pozycji o tytule Grotesque Tactics: Evil Heroes, wydanej na komputery klasy PC w 2010 roku.

W Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts gracz poznaje dalsze losy mieszkańców Królestwa Chwały, którzy po zwycięskim boju z potworami Mrocznego Kościoła, świętowali wygraną w katakumbach swych przeciwników. Już na samym początku kontynuacji uczestnik zabawy dowiaduje się jednak, że biesiada nie trwała zbyt długo. Do jej przerwania doszło w zupełnie niespodziewany sposób.

W pobliżu bohaterów pojawiła się bowiem tajemnicza, gęsta mgła, pochłaniająca nie tylko otoczenie, ale również porywająca wszystkie osoby, które znalazły się w jej zasięgu. Pozostali przy życiu wojownicy ostatkiem sił zabarykadowali się w najgłębszych lochach. Niestety poszczególne grupy ocalałych, tj. Rycerze Chwały, najemnicy i grupa wysokich elfów, po pewnym czasie zaczynają ze sobą walczyć o żywność i przerwanie. Niesnaski te powodują, że nie są w stanie dostrzec prawdziwego zagrożenia czyhającego w głębinach.

W Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts zastosowanie znalazła mechanika rozgrywki doskonale znana fanom części pierwszej, opierająca się w głównej mierze na podejmowaniu questów (głównych i pobocznych), szukaniu skarbów, rozwijaniu drużyny, handlu, a także wymyślaniu nowych strategii walki (prowadzonej w turach). Wzorem „jedynki”, atutem Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts jest też specyficzny humor, powodujący, że do gry należy podchodzić niczym do tytułowej groteski, ukazującej w pokrętny sposób klasyczne elementy RPG.

Gra doczekała się jednak licznych zmian, szczególnie na płaszczyźnie oprawy graficznej (twórcy zdecydowali się odejść od klimatów kreskówkowych na rzecz dojrzalszej prezentacji), edytora postaci, a także systemu rozwoju bohaterów. W tym ostatnim przypadku gracz otrzymuje dostęp m.in. do rozbudowanych drzewek umiejętności.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5900 lub lepszy)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7