Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2011, 19:10

autor: Ender

Kampania w Uncharted 3 ukończona w 3 godziny

Justin Richmond, nadzorujący prace nad grą Uncharted 3, pochwalił się niesamowicie krótkim czasem w jakim jeden z testerów ukończył całą grę.

W wywiadzie udzielonemu oficjalnemu magazynowi Playstation, Justin Richmond nadzorujący prace na grą Uncharted 3: Oszustwo Drake`a zdradził, że jednemu z testerów sprawdzających jakość finalnej gry udało się ją ukończyć w trzy godziny i osiem minut. Oczywiście dla opisywanego przez Richmonda rekordzisty gra nie była niczym nowym, przechodził jej wszystkie etapy wielokrotnie znając rozwiązania zagadek i pozycje przeciwników, poza tym grał też na łatwym poziomie trudności. Mimo to jego wynik może robić wrażenie. Kilka dni temu informowaliśmy o przewidywanej długości głównego wątku fabularnego najnowszej produkcji Naughty Dog. Normalnie, przejście całej kampanii, według nieoficjalnych źródeł, umiarkowanie doświadczonemu graczowi powinno zając od 10 do 12 godzin. Richmond nie wymienił z imienia czy nazwiska opisywanego przez niego testera, stwierdzając na koniec: “Nie sądzę by w najbliższym czasie ktokolwiek na świecie pobił ten rekord.”.

Kampania w Uncharted 3 ukończona w 3 godziny - ilustracja #1

Słowa Richmonda brzmiące jak wyzwanie, mogą zachęcić najzagorzalszych fanów przygód Drake`a do prób pokonania bezimiennego testera. Jak szybko w sieci pokażą się pierwsze klipy wideo z efektami ich zmagań przekonamy się z pewnością po oficjalnej premierze gry, która w Polsce będzie miała miejsce 2 listopada. Wyjątkowo szybkie przechodzenie gier podczas testów ma uzasadnienie. Jego celem jest ostateczne wyłapanie wszystkich przeoczonych niedoróbek i błędów, związanych z silnikiem gry czy sposobem jej komunikacji z PS3, który unaocznia się np. podczas zdobywania trofeów.

Kampania w Uncharted 3 ukończona w 3 godziny - ilustracja #2

Co ciekawe, ostatnio pojawiły się również inne, a robiące spore wrażenie relacje z osiągnięć testerów, którzy pracowali nad The Elder Scrolls V: Skyrim. Przejście gry zajęło im zaledwie 2 godziny i 16 minut. Z kolei, równie dużą uwagę przyciągnął gracz, który ukończył całe Dark Souls w 1 godzinę i 26 minut, a relacje z tego przedsięwzięcia zamieścił na YouTube.

  1. Zapowiedź – test przed premierą
  2. Video Zapowiedź – Uncharted 3: Drake’s Deception