Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2012, 12:17

Ujawniono strzelankę TPP Scourge: Outbreak

Zespół Tragnarion Games zapowiedział strzelankę Scourge: Outbreak. Gra powstaje z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputerach Mac.

Ujawniono strzelankę TPP Scourge: Outbreak - ilustracja #1

Hiszpańskie studio Tragnarion Games zapowiedziało trzeciosobową strzelankę Scourge: Outbreak. Gra pozwoli na objęcie kontroli nad Odziałem Echo, którego zadaniem będzie zniszczenie korporacji Nogari. Projekt powstaje z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputerach Mac. Produkcja sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej. Premiera ma nastąpić jesienią tego roku.

Głównym powodem dla którego Scourge: Outbreak nie zmierza na PC jest fakt, że gra jest ulepszoną wersją pecetowej strzelanki sprzed dwóch lat zatytułowanej The Scourge Project. Początkowo miała ona ukazać się również na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, ale jej produkcja została wstrzymana. Jak widać, ostatecznie twórcy zmienili jednak zdanie.

Większość kampanii osadzona będzie na wyspie należącej do Nogari. Oddział Echo zostanie tam wysłany w celu wydobycia podwójnego agenta oraz odzyskania fragmentu meteorytu, który korporacja wykorzystała do stworzenia niezwykle potężnego źródła energii znanego jako Ambrozja. W grze znajdziemy cztery grywalne postacie. Każda z nich będzie posiadała nie tylko unikalne uzbrojenie oraz umiejętności, ale również własną historię, którą poznamy w trakcie oddzielnych sekwencji ukazujących przeszłość bohaterów.

Trwającą około sześć godzin kampanię będzie można przejść samotnie lub w kooperacji z trzema przyjaciółmi. Nie zabraknie również opcji rywalizacji z innymi osobami w ramach capture the flag oraz tradycyjnego deathmatcha i jego drużynowej odmiany. Autorzy obiecują też system rozwoju postaci, który znajdzie się zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w rozgrywkach wieloosobowych.

Scourge: Outbreak powstaje oparciu o technologię Unreal Engine 3.0. Zainteresowanych projektem odsyłamy na jego oficjalną stronę:

Ujawniono strzelankę TPP Scourge: Outbreak - ilustracja #2 Tragnarion Games to niezależne studio zlokalizowane w mieście Palma de Mallorca, będącym stolicą wyspy Majorka. Poza The Scourge Project zespół wyprodukował również zręcznościówkę Doodle Hex na konsolę przenośną Nintendo DS.