Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka The Scourge Project (PC)

The Scourge Project

The Scourge Project to wyprodukowana przez studio Tragnarion dynamiczna strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości.

Akcji | TPP | science fiction

Okładka The Scourge Project (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

9mar2010

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Scourge Project to futurystyczna, trzecioosobowa strzelanina opracowana przede wszystkim z myślą o rozgrywce w trybie kooperacji. Została zaprojektowana przez hiszpańskiego dewelopera Tragnarion Studios, który pierwotnie miał w planach wyprodukowanie FPS-a, lecz ostatecznie wprowadził na rynek shootera z widokiem z trzeciej osoby (TPP). Gra powstała z myślą o dystrybucji cyfrowej.

Historia przedstawiona w The Scourge Project została nakreślona w taki sposób, by najwięcej emocji zapewniało jednoczesne uczestnictwo w rozgrywce czterech graczy. Dzierżąc pady wcielają się oni w poszczególnych członków Echo Squad – drużyny najemników, która została wynajęta przez organizację Tarn Initiative i wyrusza na akcję wymierzoną w korporację Nogari. Ich zadaniem jest uratowanie Dr Raisbecka, podwójnego agenta działającego na zlecenie Tarn Initiative, oraz zdobycie fragmentu meteorytu służącego do produkcji Ambrozji (surowca zapewniającego dostęp do niekończących się pokładów energii).

Sytuacja już na samym początku wymyka się spod kontroli – najemnicy zostają zaatakowani przez nieznane formy życia oraz żołnierzy zarażonych tajemniczym wirusem. Zadaniem Echo Squad jest odkrycie przyczyn pojawienia się obcych i znalezienie sposobu na ich wyeliminowanie przy pomocy futurystycznego asortymentu broni (dziewięć środków zagłady).

Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki wybieramy jedną z czterech dostępnych postaci. Każdy z bohaterów posiada unikalną historię, wpływającą w drobnym stopniu na przebieg rozgrywki, a także zestaw wyróżniających go umiejętności. W trybach kampanii oraz multiplayerze postacie zdobywają doświadczenie, potrafiące wpłynąć pozytywnie na ich zdolności.

Trójwymiarowy świat The Scourge Project, przedstawiony z perspektywy pierwszej osoby, został oparty na silniku graficznym Unreal Engine 3, przygotowanym przez firmę Epic Games. Z tego też względu wszystkie elementy, które spotykamy na naszej drodze są pieczołowicie dopracowane. Pozytywne wrażenie wywiera również fizyka świata, co skrzętnie wykorzystują przeciwnicy – m.in. miotając w naszą stronę beczki i inne elementy otoczenia.

Dzięki opcji kooperacji, zamiast komputerowych kompanów, możemy zaangażować trzech innych graczy, którzy będą przemierzać z nami wirtualny świat. Aby rozgrywka nie sprawiała problemów do dyspozycji graczy oddano system rozkazów i wskazówek, dzięki którym można informować siebie nawzajem o zagrożeniach oraz miejscach dogodnych do przeprowadzenia ataku.

Do naszej dyspozycji oddany został także klasyczny multiplayer. W trybach Deathmatch, Team Deathmatch, Capture The Flag oraz Frontiers rywalizować może maksymalnie szesnastu graczy jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Scourge Project

16+

Wymagania sprzętowe The Scourge Project

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1 .8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 5.4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Demo gry akcji The Scourge Project dostępne
Demo gry akcji The Scourge Project dostępne

wiadomość13 sierpnia 2010

W sieci pojawiło się demo dwóch epizodów gry akcji The Scourge Project, w której Tragnarion Studios inspiruje się serią Gears of War. Próbka produkcji zawiera czteroosobowy tryb kooperacji oraz wsparcie dla zabawy solowej, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Sama przygoda przenosi nas do nieodległej przyszłości i zmusza do walki z podłą korporacją.

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Hideo Kojima, The Scourge Project) 12/04/10
Wieści ze świata (Alpha Protocol, Hideo Kojima, The Scourge Project) 12/04/10

wiadomość12 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze The Scourge Project, nowym projekcie Hideo Kojimy, rządowym, dofinansowaniu dla twórców Too Human, a także liście Osiągnięć z Alpha Protocol. Zapraszamy do lektury.

The Scourge Project zadebiutuje na PC w marcu
The Scourge Project zadebiutuje na PC w marcu

wiadomość26 lutego 2010

Tragnarion Studios ujawniło kilka kolejnych szczegółów związanych z grą The Scourge Project, strzelanką TPP osadzoną w realiach niedalekiej przyszłości i zbudowaną na silniku Unreal Engine 3.

Debiut odmienionego The Scourge Project jeszcze w tym miesiącu
Debiut odmienionego The Scourge Project jeszcze w tym miesiącu

wiadomość3 grudnia 2009

Hiszpański, niezależny deweloper Tragnarion Studios ujawnił nowe informacje na temat swojej najnowszej gry –The Scourge Project, działającej na bazie Unreal Engine 3 oraz powstającej na PC oraz Xboksa 360. Wynika z nich, że zapowiedziana jeszcze w 2007 roku produkcja przeszła dosyć istotną metamorfozę.

PC
X360
PS3