Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2010, 12:47

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Hideo Kojima, The Scourge Project) 12/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze The Scourge Project, nowym projekcie Hideo Kojimy, rządowym, dofinansowaniu dla twórców Too Human, a także liście Osiągnięć z Alpha Protocol. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze The Scourge Project, nowym projekcie Hideo Kojimy, rządowym, dofinansowaniu dla twórców Too Human, a także liście Osiągnięć z Alpha Protocol. Zapraszamy do lektury.

The Scourge Project

Studio Tragnarion poinformowało o premierze dwóch pierwszych epizodów pecetowej wersji strzelaniny TPP The Scourge Project. Oba rozdziały produkcji, w której nacisk położony został na rozgrywkę w czteroosobowym trybie kooperacji, możecie nabyć za pośrednictwem Steama, gdzie przez najbliższy tydzień będą dostępne w jednym zestawie kosztującym 13,49 euro (10% promocja, później 14,99 euro). Przypominamy jednocześnie, że w grę napędzaną silnikiem Unreal Engine 3 w maju zagrają również posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation.

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Hideo Kojima, The Scourge Project) 12/04/10 - ilustracja #1

Xbox Live

Microsoft zadecydował o wprowadzaniu zmian w systemie sprzedaży Microsoft Points. Na pierwszy ogień poszedł amerykański Xbox Live – od kilku dni gracze mieszkaujący w Stanach Zjednoczonych mogą kupować punkty MS w zestawach po 400 (4,99 dolarów), 800 (9,99 dolarów), 1600 (19,99 dolarów) oraz 4000 (49,99 dolarów). Do tej pory obowiązujące pułapy prezentowały się następująco: 500, 1000, 2000, 5000, co w wielu przypadkach doprowadzało do pozostania na koncie niewielkiej liczby punktów, które bardzo ciężko było wydać na coś opłacalnego. W przypadku krajów europejskich obowiązuje ciągle stary system, który jednak powinien zostać poddany zmianom w niedługim czasie.

PlayStation Move

Poznaliśmy nazwę dodatkowego kontrolera do PlayStation Move, pełniącego podobną rolę, co Nunchuk w przypadku Wii. Jest nią Navigation Controller. Przypominamy, że znajdzie on zastosowanie w bardziej wymagających grach, m.in. w najnowszej odsłonie cyklu SOCOM.

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Hideo Kojima, The Scourge Project) 12/04/10 - ilustracja #2

PlayStation Move – po lewej Navigation Controller.

Alpha Protocol: The Espionage RPG

Alpha Protocol: The Espionage RPG to najnowsza propozycja firm SEGA oraz Obsidian Entertainment, mająca zadebiutować na europejskim rynku pod koniec przyszłego miesiąca w wersjach na PC, X360 i PS3. Wszystkim graczom czekającym na jej premierę polecamy zapoznanie się z listą Osiągnięć, jakie będziecie mogli zdobyć w trakcie rozgrywki.

Hideo Kojima

W Sieci pojawiły się plotki na temat nowej produkcji Hideo Kojimy, nad którą słynny projektant serii Metal Gear Solid rozpoczął już wstępne prace. Zachodnie serwisy wywnioskowały z jego ostatnich wypowiedzi zamieszczonych na Twitterze, że być może jest nią trzecia odsłona kultowego cyklu futurystycznych strzelanin Zone of the Enders z mechami w rolach głównych, którego dwie poprzednie części trafiły na PlayStation 2 odpowiednio w 2001 oraz 2003 roku.

Silicon Knights

Studio Silicon Knights, mające w dorobku m.in. średnio udane Too Human, otrzymało od kanadyjskiego rządu dofinansowanie w wysokości 4 milionów dolarów kanadyjskich. Dzięki niemu firma będzie mogła kontynuować pracę nad swoim nowym projektem, którego premiera odbędzie się w przeciągu 2 do 5 lat. Dodatkowy zastrzyk pieniędzy wiąże się również z koniecznością stworzenia przez Silicon Knights 65 nowych miejsc pracy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Crysis 2

SKATE 3

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's X360

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's PC

Serious Sam HD: The Second Encounter

Castlevania: Lords of Shadow

Rocket Knight

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Lead and Gold: Gangs of the Wild West

Serious Sam HD: The Second Encounter

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction – EMP

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction – Sticky

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction – How to Breach and Clear a Room Trailer

Gramy w Combat Zone: Special Forces Gramy!

Przegląd Tygodnia - na zawsze strach video magazyn

Crysis 2 - GDC 2010 Tech Demo

Crysis 2

Red Dead Redemption - multiplayer – wersja PL

gry