Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2010, 10:39

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

E-Sport: Na'Vi wygrywa Arbalet Cup, All Games League zawiesza rozgrywki

E-sportowe wydarzenia ostatniego tygodnia przyćmiły oczywiście tragiczne wydarzenia w Smoleńsku, część organizacji ligowych postanowiła nawet odwołać rozgrywki. Ważnym turniejem był jednak Arbalet Cup Best of Four, w którym wzięły udział cztery najlepsze obecnie drużyny Counter Strike 1.6 na świecie.

E-sportowe wydarzenia ostatniego tygodnia przyćmiły oczywiście tragiczne wydarzenia w Smoleńsku, część organizacji ligowych postanowiła nawet odwołać rozgrywki. Ważnym turniejem był jednak Arbalet Cup Best of Four, w którym wzięły udział cztery najlepsze obecnie drużyny Counter Strike 1.6 na świecie.

E-Sport: Na'Vi wygrywa Arbalet Cup, All Games League zawiesza rozgrywki - ilustracja #1

Zawody zostały przeprowadzone w Kijowskim klubie CyberSport Arena. Jeśli tęsknicie za kafejkowym klimatem z połowy lat 90 ubiegłego wieku, warto zobaczyć jak internetowe kluby wyglądają za naszą wschodnią granicą. W samym turnieju wzięły udział szwedzkie drużyny SK Gaming oraz fnatic, reprezentanci gospodarzy Na’Vi oraz rosyjska drużyna UNITED. Arbalet Cup Best of Four został rozegrany dość ciekawej formule. Rozgrywki podzielono na trzy dni - każdego dnia odbywały się dwa spotkania, w których zespoły rywalizowały na pięciu mapach.

Bezapelacyjnie najlepsi okazali się gracze Na’Vi, dla których był to trzeci z rzędu wygrany, międzynarodowy turniej. Zawodnicy, którzy jeszcze kilka miesięcy temu byli zaliczani do europejskich średniaków, w ostatnim czasie śmiało mogą uchodzić za jedną najlepszych drużyn świata. Ich sukces jest tym większy, że wygraną praktycznie zapewnili sobie już po pierwszym dniu rozgrywek. Zwycięstwo 5-0 nad UNITED oraz spotkanie z SK Gaming zakończone bilansem 3-1-1 sprawiło, że gracze Na’Vi już początkowej serii spotkań mieli na swoim koncie 25 punktów. Jak się później okazało do wygranej w całych zawodach potrzeba było 26. W każdym turnieju w Na’Vi wyróżnia się inny gracz, rozgrywając na ogół świetne zawody. O ile podczas Intel Extreme Masters wszyscy zachwycaliśmy się markeloffem, tym razem pierwsze skrzypce w Natus Vincere grał Edward. Jego świetne zagranie w spotkaniu z fnatic możecie zobaczyć w tym miejscu. Ukraińcy wrócili do domów bogatsi o 12 tysięcy dolarów. Drugie SK Gaming musiało się zadowolić się kwotą o połowę niższą, a gracze fnatic, którzy zajęli trzecie miejsce, wygrali 3 tysiące zielonych.

W Polsce, zdobywająca coraz większą popularność wśród graczy All Games League, jako jedna z niewielu organizacji, zdecydowała się przerwać rozgrywki, by uczcić ogłoszoną w sobotę żałobę narodową. Jak czytamy na oficjalnej stronie, wszelkie turnieje zostały zawieszone na kilka dni. Co ważne, taka decyzja spotkała się z pełną akceptacją graczy, ich reakcji obawiali się nieco sędziowie i osoby prowadzące ligę. Z innych wartych odnotowania informacji związanych z AGL, warto podkreślić, że już na dniach wystartują pierwsze zespołowe rozgrywki Quake Live, w których do wygrania jest 1200 zł. Gracze mogą również decydować, który z tytułów esportowych ma trafić do ligowej oferty. W specjalnej sondzie można wybierać między innymi Need for Speed Shift, Call of Duty 4 Modern Warfare czy też Heroes of Newerth.

gry