Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2010, 10:05

Ubisoft opóźnia premierę konsolowych wersji Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Francuski koncern Ubisoft poinformował, że europejski debiut przygodowej gry akcji Prince of Persia: The Forgotten Sands w wersjach na konsole odbędzie się tydzień później, niż to dotąd planowano. Oficjalny powód opóźnienia premiery nie został podany.

Francuski koncern Ubisoft poinformował, że europejski debiut przygodowej gry akcji Prince of Persia: The Forgotten Sands w wersjach na konsole (X360, PS3, Wii, PSP, NDS) odbędzie się tydzień później, niż to dotąd planowano. Oficjalny powód opóźnienia premiery nie został podany.

Nowym terminem został tym samym 21 maja. Co ciekawe, data ta dotyczy najprawdopodobniej również edycji przenośnych, przeznaczonych na konsole Nintendo DS i PSP. Do tej pory sądziliśmy, że trafią one na sklepowe półki dopiero pod koniec przyszłego miesiąca.

Ubisoft opóźnia premierę konsolowych wersji Prince of Persia: Zapomniane Piaski - ilustracja #1

Prince of Persia: The Forgotten Sands trafi zatem do sprzedaży dokładnie w dniu kinowego debiutu filmu fabularnego Prince of Persia: Piaski Czasu w Europie. Przypominamy, że reżyserem filmu jest Mike Newell, a w głównego bohatera, tytułowego Księcia, wcielił się Jake Gyllenhaal – aktor znany m.in. z Donnie Darko, Jarhead, Tajemnicy Brokeback Mountain oraz Zodiaka.

Pecetowa odsłona przygód Księcia Persji zadebiutuje dopiero w czerwcu, po tym jak na początku marca bieżącego roku firma Ubisoft zdecydowała się na przesunięcie jej premiery. W chwili obecnej nie wiemy, czy fakt ustalenia nowego terminu debiutu edycji konsolowych wpłynie jakoś na komputerowe wydanie Zapomnianych Piasków.

Ubisoft opóźnia premierę konsolowych wersji Prince of Persia: Zapomniane Piaski - ilustracja #2

Zapomniane Piaski w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC zostaną udostępnione zarówno w formie edycji standardowej, jak i kolekcjonerskiej. W skład tej drugiej wejdzie bonusowe DVD (z materiałami multimedialnymi), a także dodatkowa zawartość zamieszczona na płycie z grą. Ponadto posiadacze konsol otrzymają kod uprawniający do pobrania wznowienia klasycznego Prince of Persia (dostępnego w ofertach Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network), z kolei użytkownicy pecetów będą mogli cieszyć się z prezentu w postaci egzemplarza Prince of Persia: The Sands of Time.

Więcej informacji na temat mechaniki rozgrywki oraz fabuły Zapomnianych Piasków dostarczą Wam materiały zgromadzone na łamach gry-online.pl. Waszej uwadze polecamy w szczególności video zapowiedź przygotowaną przez tvgry.pl, a także test grywalnej wersji gry napisany przez Elkaera.