Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2010, 09:20

Powstanie gra na bazie Czasu Apokalipsy?

Amerykańskie serwisy internetowe donoszą, że studio deweloperskie Killspace Entertainment, powołane do życia przez byłych twórców marek Mercenaries oraz Saboteur, pracuje nad adaptacją klasycznego obrazu Francisa Forda Coppoli o tytule Czas Apokalipsy (ang. Apocalipse Now).

Amerykańskie serwisy internetowe donoszą, że studio deweloperskie Killspace Entertainment, powołane do życia przez byłych twórców marek Mercenaries oraz Saboteur, pracuje nad adaptacją klasycznego obrazu Francisa Forda Coppoli o tytule Czas Apokalipsy (ang. Apocalipse Now).

Powstanie gra na bazie Czasu Apokalipsy? - ilustracja #1

W sytuacji, gdy strona internetowa studia Killspace oraz jej oficjalny kanał na Twitterze święcą pustkami i nie można uznać ich za źródło jakichkolwiek informacji, rola ta przypadła agencji pracowniczej DDMAgents, zrzeszającej firmy działające aktywnie na rynku elektronicznej rozrywki. Z danych zawartych w dokumentach opisujących klientów agencji wynika, że Killspace Entertainment pracuje aktualnie nad przynajmniej dwoma grami przeznaczonymi na kilka platform sprzętowych.

Z informacji, do których dotarł serwis supererogatory wynika, że Killspace Entertainment, w skład którego wchodzą byli pracownicy m.in. Obsidian Entertainment, Pandemic Studios, Red 5 oraz EA Los Angeles, specjalizuje się w produkcji gier akcji TPP oraz FPP przeznaczonych dla Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC. Wśród potencjalnych platform, które studio zamierza wspierać są także iPhone oraz serwis społecznościowy Facebook słynący z szerokiego wsparcia dla aplikacji (w tym gier). Na podstawie danych agencji DDMAgents redakcja supererogatory wywnioskowała, że jedna z powyższych pozycji będzie oryginalną marką, która zostanie wydana przez jedną z głównych firm wydawniczych, z kolei drugi, nienazwany tytuł ma bazować w całości na znanej licencji.

Zdobyte informacje wskazują, że ową licencją jest wymieniony w pierwszym akapicie tej wiadomości Czas Apokalipsy – wiekopomne dzieło Francisa Forda Coppoli, przedstawiające tragizm ludzkości na tle wojny wietnamskiej (w rolach głównych Marlon Brando, Martin Sheen oraz Robert Duvall). Wskazują na to domeny ApocalypseNowGame.com oraz WarIsNotAGame.com, zarejestrowane na nazwisko Douglasa Marklanda, przedstawiciela studia, oraz adres siedziby Killspace Entertainment. Potwierdza to również blog AllGamesBeta.

Śledztwo serwisów supererogatory, AllGamesBeta oraz 1UP przeprowadzone m.in. na łamach serwisu społecznościowego dla profesjonalistów LinkedIn wykazało, że studio Killspace funkcjonuje najprawdopodobniej od lutego 2009 roku. Aktualnie zatrudnia ono około 40 pracowników. Obecnie redakcja amerykańskiego 1UP próbuje skontaktować się z szefostwem firmy w celu weryfikacji powyższych informacji, a my czekamy na nowe fakty.