Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2010, 09:13

autor: Jiker

Europa dostanie kolekcjonerskie wydanie Prince of Persia: The Forgotten Sands

Francuski koncern Ubisoft ujawnił, że Prince of Persia: The Forgotten Sands – najnowsza odsłona przygód Księcia Persji - będzie dostępna w krajach Unii Europejskiej nie tylko w wersji standardowej, ale również w formie edycji kolekcjonerskiej.

Francuski koncern Ubisoft ujawnił, że Prince of Persia: The Forgotten Sands – najnowsza odsłona przygód Księcia Persji - będzie dostępna w krajach Unii Europejskiej nie tylko w wersji standardowej, ale również w formie edycji kolekcjonerskiej.

Europa dostanie kolekcjonerskie wydanie Prince of Persia: The Forgotten Sands - ilustracja #1

Powyższa informacja została rozpowszechniona za pośrednictwem najnowszego zwiastuna gry, poświęconego mechanice rozgrywki najnowszego PoP. Oglądając wersję przygotowaną na rynek europejski dowiadujemy się, że specjalna edycja najnowszych przygód Księcia zostanie wydana w maju w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, a także komputery osobiste. W tym ostatnim przypadku, z uwagi na opóźnienie premiery na czerwiec, kwestia daty debiutu wymaga wyjaśnienia.

W pudełkach z kolekcjonerskim wydaniem Zapomnianych Piasków znajdzie się szereg ekskluzywnych dodatków. I tak, posiadacze konsol otrzymają kod uprawniający ich do pobrania wznowienia klasycznego Prince of Persia (dostępnego w ofertach Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network), z kolei użytkownicy pecetów będą mogli cieszyć się z prezentu w postaci egzemplarza Prince of Persia: The Sands of Time.

Europa dostanie kolekcjonerskie wydanie Prince of Persia: The Forgotten Sands - ilustracja #2

W zestawie znajdzie się ponadto bonusowe DVD (najprawdopodobniej z materiałami multimedialnymi), a także dodatkowa zawartość zamieszczona na płycie z grą. Tę ostatnią będą tworzyć dwie skórki dla postaci głównego bohatera, w tym skin Malika, brata Księcia, a także nowy tryb rozgrywki, tzw. Survival.

Przy okazji światło dzienne ujrzała bardzo interesująca wiadomość dotycząca procesu produkcji The Forgotten Sands. Mianowicie, z informacji ujawnionych przez głównego projektanta poziomów gry Michaela McIntyre’a wynika, że wstępne prace nad Zapomnianymi Piaskami rozpoczęto jeszcze zanim do sprzedaży trafił poprzedni Prince of Persia - a konkretnie dosyć odmienna przygoda z 2008 roku. Już wówczas podjęto decyzję, że produkcja zostanie utrzymana w stylu Piasków Czasu.

Prince of Persia: The Forgotten Sands w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Wii trafi do europejskich sklepów 14 maja, z kolei edycje na przenośne platformy PSP i DS zostaną wydane w drugiej połowie przyszłego miesiąca. Wersja na PC zawita do nas najwcześniej na początku czerwca.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.