Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2011, 09:30

autor: Sarge

Dwie odsłony serii Yakuza zapowiedziane. Będzie Yakuza 5

Toshihiro Nagoshi, twórca serii Yakuza, zapowiedział kolejne dwie odsłony cyklu. Coś dla siebie dostaną posiadacze PSP, ale szykowana jest również pełnoprawna, piąta część.

Twórca serii Yakuza zapowiedział wydanie kolejnych dwóch odsłon cyklu. Swego rodzaju spin-offa dostaną posiadacze PSP, ale przygotowywana jest również pełnoprawna, piąta część.

Toshihiro Nagoshi zdradził te informacje w wywiadzie dla magazynu Famitsu, którego treść przetłumaczyli redaktorzy serwisu Andriasang. Na temat Yakuza 5 nie wiemy nic poza tym, że taki tytuł powstanie. Biorąc pod uwagę, że ostatnie odsłony serii ukazywały się na PlayStation 3, zapewne podobnie będzie tym razem.

Dwie odsłony serii Yakuza zapowiedziane. Będzie Yakuza 5 - ilustracja #1

Z kolei na PSP zmierza kontynuacja wydanej tylko w Japonii produkcji Black Panther: Yakuza Chapter. W Kraju Kwitnącej Wiśni gra będzie występować pod nazwą Kurohyou 2 Ryu Ga Gotoku. Obecnie nie wiemy, czy pozycja ukaże się na Zachodzie. Wiadomo tylko, że końcowy produkt ukaże się wiosną 2012 roku, a na wrześniowych targach Tokyo Game Show będzie można w niego zagrać.

Na łamach magazynu Famitsu pojawiła się także informacja, że Toshihiro Nagoshi utworzył własny zespół deweloperski o nazwie Yakuza Studio (w Japonii występować będzie jako Ryu Ga Gotoku Studio). Z pewnością jego głównym zadaniem będzie tworzenie kolejnych części serii Yakuza, choć niewykluczone, że w przyszłości zapowiedziane zostaną zupełnie nowe projekty.

Więcej informacji na temat Yakuza 5 oraz Kurohyou 2 Ryu Ga Gotoku powinniśmy otrzymać w ciągu najbliższych kilku godzin. Dzisiaj ma bowiem miejsce specjalna konferencja prasowa w Tokio, na której odsłoniętych zostanie nieco więcej szczegółów. Przypomnijmy, że ostatnią odsłoną cyklu wydaną w Europie była Yakuza 4, debiutująca 18 marca bieżącego roku.