Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2011, 09:23

Atlus zapowiedział trzy nowe gry z serii Persona

Mamy dobre wiadomości dla fanów serii Persona. Jak ujawniła firma Atlus, rozpoczęto prace nad piątą odsłoną cyklu, a czwarta część serii zostanie przeniesiona na konsolę przenośną PlayStation Vita. Co więcej, zapowiedziano również nową bijatykę osadzoną w tym uniwersum.

Seria Persona może pochwalić się rzeszą oddanych fanów i najnowsze wieści napływające z firmy Atlus powinny wprawić miłośników marki w doskonały nastrój. Lada chwila ruszy bowiem produkcja piątej odsłony cyklu. Natomiast czwarta część zostanie skonwertowana na konsolę przenośną PlayStation Vita. Ponadto, znane z serii BlazBlue i Guilty Gear studio Arc System Works pracuje nad bijatyką osadzoną w uniwersum Persony.

Atlus zapowiedział trzy nowe gry z serii Persona - ilustracja #1

Persona 4: The Ultimate In Mayonaka Arena

(źródło: Famitsu)

Konwersja części czwartej na PlayStation Vita zatytułowała zostanie Persona 4: The Golden i zaoferuje sporo ulepszeń w porównaniu z wersją z PlayStation 2. W obsadzie gry pojawi się nowa bohaterka o imieniu Mary. Do mechaniki zabawy wprowadzone zostaną zmiany, których domagali się fani. Ścieżka audio ulegnie rozszerzeniu i zawierać ma o połowę więcej nagranych dialogów niż poprzednio. Otrzymamy też nowe intro, a śledzenie fabuły uatrakcyjnią dodatkowe animowane scenki przerywnikowe. Premiera zapowiedziana została na lato przyszłego roku.

Drugi z ujawnionych tytułów to bijatyka Persona 4: The Ultimate In Mayonaka Arena. Za jej produkcję odpowiada studio Arc System Works, doskonale znane miłośnikom gatunku dzięki seriom BlazBlue i Guilty Gear. Akcja gry rozpocznie się dwa miesiące po wydarzeniach z czwartej części i skoncentruje się na turnieju zorganizowanym przez Teddiego. Wśród dostępnych wojowników znajdą się postacie zarówno z czwartej, jak i trzeciej części cyklu. Tak jak w poprzednich produkcjach tego studia, całość ukazana zostanie za pomocą pięknej grafiki 2D. Gra zadebiutuje na automatach wiosną przyszłego roku. Kilka miesięcy później na półki japońskich sklepów trafią wersje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Atlus zapowiedział trzy nowe gry z serii Persona - ilustracja #2

Persona 4: The Ultimate In Mayonaka Arena

(źródło: Famitsu)

Ostatnią i najbardziej emocjonującą nowiną było potwierdzenie planów stworzenia gry Persona 5. Cały zespół produkcyjny został już zebrany. W jego skład wejdą ludzie znani z poprzednich odsłon serii, w tym główny projektant Katsura Hashino, kompozytor Shoji Meguro oraz odpowiedzialny za wygląd postaci artysta Shigenori Soejima. Właściwe prace rozpoczną się wkrótce. Niestety, nie wiemy na kiedy planowana jest premiera, ani jakie będą platformy docelowe.

Przy okazji warto przypomnieć, że wymienione produkcje nie są jedynymi, które szykuje dla fanów marki Atlus. Pod koniec roku w Europie zadebiutuje Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin, czyli przeznaczony na PlayStation Portable remake gry z 1999 roku, która nigdy oficjalnie nie ukazała się poza Japonią. Natomiast w przyszłym roku na rynek trafi angielska wersja Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2.