Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin (PSP)
OkładkaShin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin (PSP)

Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin PSP

Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin to przygotowany z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation Portable port gry z gatunku jRPG. Pierwotnie tytuł ukazał się w 1999 roku na Playstation.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | dungeon-crawler | visual novel | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin Premiera PSP

14kwietnia2011

producent: Atlus wydawca: Ghostlight

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin

Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable

Fate/Extra

Shin Megami Tensei: Persona

Shin Megami Tensei: Persona 2 - Innocent Sin to gra cRPG wydana pierwotnie w 1999 roku na konsolę PlayStaion. Mające oddaną grupę fanów, gry spod szyldu Persona są pobocznymi tytułami cyklu Shin Megami Tensei, którego korzenie sięgają 1987 roku. Za produkcje oryginału i jego konwersje na przenośną PSP odpowiedzialne jest w całości japońskie studio Atlus. Druga cześć Persony jest formalnie dylogią, na którą składają się dwie gry o podtytułach Innocent Sin i Eternal Punishment. Pierwsza z nich nigdy oficjalnie nie ukazała się poza granicami Japonii, tak więc port na przenośną konsolę Sony jest jej debiutem na zachodzie.

Głównym bohaterem jest Tatsuya, uczeń jednego z prywatnych liceów w Sumaru City, fikcyjnej japońskiej metropolii. Całe miasto zaczyna pogrążać się w chaosie, gdy okazuje się, iż z bliżej niewyjaśnionych powodów wszystkie niewinne plotki i dziwne opowieści, które przekazują sobie mieszkańcy miasta, stają się prawdą. Tetsuya wraz z przyjaciółmi próbuje przetestować miejską legendę, która mówi o tym, iż wybierając w komórce pewien numer telefonu, można przywoła spełniającego życzenia ducha. Legenda staje się prawdą gdy bohaterowie sprowadzają do swojego świata Jokera, demona postanawiającego pozbawić ich życia, by w ten sposób ukarać ich za domniemane grzechy popełnione w poprzednich wcieleniach. Aby mogli przeciwstawić się prześladowcy, tajemnicza postać o imieniu Philemon, obdarza ich umiejętnością przywoływania persony, potężnego ducha opiekuńczego, personifikacji charakteru i osobowości danego człowieka.

W odróżnieniu od lepiej znanej trzeciej i czwartej części serii, które wydano na PlayStation 2, druga cześć gry nastawiona jest w większym stopniu na walkę, a gracze mają mniejszą swobodę w decydowaniu o przebiegu fabuły. Przez większą część gry przemieszczamy się po mieście, rozmawiamy z napotkanymi bohaterami, wykonujemy zlecone przez nich zadania, które wiążą się przede wszystkim z walką z demonami nawiedzającymi Sumaru City.

Akcja gra, zarówno w czasie walki jak i eksploracji miasta, przedstawiona została w dwuwymiarowym rzucie izometrycznym. Turowy system alki pozwala nam na ozywanie w potyczkach, zarówno mocy person naszych bohaterów jak i bardziej tradycyjnych metod eliminacji przeciwników, między innymi przy użyciu broni białej. Co ciekawe z demonami nie tylko walczymy, ale możemy z nimi także negocjować. Próbując je zastraszyć, obsypując komplementami lub odpowiadając na ich podchwytliwe pytania, zyskujemy przychylność, a to owocuje kartami tarota oraz innymi przedmiotami ułatwiającymi nam awansowanie i zyskiwanie nowych mocy. Demony możemy też prosić o pieniądze lub o pomoc w rozprzestrzenianiu plotek, co ułatwi nam nawigacje w danej lokacji.

Atlus zadbał o to by Innocent Sin, nie był zwykłym portem i wprowadził wiele ulepszeń zarówno w rozgrywce jak i oprawie gry. Poprawie uległ wygląd interfejsu, a sam obraz został dopasowany do panoramicznego ekranu konsolki, zremasterowano całą ścieżkę dźwiękową oraz wprowadzono szereg poprawek do systemu walki. Nowością jest tez tryb „theatre”, dzięki niemu w czasie naszych przygód możemy odwiedzić kino, w którym pracująca tam hostessa, zlecać będzie nam kolejne niezwiązane z główną fabułą gry zadania. Co ciekawe wraz z naszymi postępami odblokujemy także możliwość tworzenia własnych questów, włącznie z układaniem dialogów i możliwością wykorzystania prostych skryptów. Stworzonymi poziomami, możemy później dzielić się z innymi graczami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.