Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2015, 21:25

autor: Pirlond

Yakuza 5 i Yakuza Zero ukażą się na Zachodzie

W trakcie konferencji otwierającej imprezę PlayStation Experience podano dwie informacje, które powinny zainteresować fanów serii Yakuza. Pierwsza – piąta odsłona cyklu trafi do Europy 8 grudnia. Druga – w krajach zachodnich ukaże się też Yakuza Zero.

Na konferencji zorganizowanej z okazji tegorocznej edycji PlayStation Experience kilka minut czasu antenowego poświęcono rozwijanej przez firmę SEGA serii koncentrującej się na japońskiej mafii. Przede wszystkim ujawniono, że wydana trzy lata temu na PlayStation 3 w Kraju Kwitnącej Wiśni Yakuza 5 zawita do Europy. I to całkiem niedługo, bo tytuł pojawi się w usłudze PlayStation Network już w przyszłym tygodniu – 8 grudnia. Na razie nie wiadomo czy produkcja doczeka się pudełkowej edycji. Gdyby ktoś nie wiedział – w grze można pokierować w sumie pięcioma postaciami, w tym m.in. taksówkarzem Kazumą Kiryu i przebywającym w więzieniu Taigą Saejimą. W trakcie zabawy zwiedzić można przy tym kilka japońskich miast – Tokio, Sapporo, Osakę, Fukuokę oraz Nagoyę.

Yakuza 5 pojawi się w Europie w przyszłym tygodniu. - Yakuza 5 ukaże się w Europie... w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2015-12-05
Yakuza 5 pojawi się w Europie w przyszłym tygodniu.

Drugą informacja ujawniona w czasie konferencji dotyczyła Yakuzy Zero – nowej części cyklu, która przygotowana została tym razem z myślą o konsoli PlayStation 4. Gra będąca prequelem całego cyklu (jej akcja osadzona została przed wydarzeniami z pierwszej odsłony) zostanie wydana na rynkach zachodnich. Dokładna data premiery nie jest znana, ale opublikowano za to pierwszy anglojęzyczny zwiastun produkcji, który znajdziecie powyżej.