Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2015, 21:25

autor: Pirlond

Yakuza 5 i Yakuza Zero ukażą się na Zachodzie

W trakcie konferencji otwierającej imprezę PlayStation Experience podano dwie informacje, które powinny zainteresować fanów serii Yakuza. Pierwsza – piąta odsłona cyklu trafi do Europy 8 grudnia. Druga – w krajach zachodnich ukaże się też Yakuza Zero.

Na konferencji zorganizowanej z okazji tegorocznej edycji PlayStation Experience kilka minut czasu antenowego poświęcono rozwijanej przez firmę SEGA serii koncentrującej się na japońskiej mafii. Przede wszystkim ujawniono, że wydana trzy lata temu na PlayStation 3 w Kraju Kwitnącej Wiśni Yakuza 5 zawita do Europy. I to całkiem niedługo, bo tytuł pojawi się w usłudze PlayStation Network już w przyszłym tygodniu – 8 grudnia. Na razie nie wiadomo czy produkcja doczeka się pudełkowej edycji. Gdyby ktoś nie wiedział – w grze można pokierować w sumie pięcioma postaciami, w tym m.in. taksówkarzem Kazumą Kiryu i przebywającym w więzieniu Taigą Saejimą. W trakcie zabawy zwiedzić można przy tym kilka japońskich miast – Tokio, Sapporo, Osakę, Fukuokę oraz Nagoyę.

Yakuza 5 pojawi się w Europie w przyszłym tygodniu. - Yakuza 5 ukaże się w Europie... w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2015-12-05
Yakuza 5 pojawi się w Europie w przyszłym tygodniu.

Drugą informacja ujawniona w czasie konferencji dotyczyła Yakuzy Zero – nowej części cyklu, która przygotowana została tym razem z myślą o konsoli PlayStation 4. Gra będąca prequelem całego cyklu (jej akcja osadzona została przed wydarzeniami z pierwszej odsłony) zostanie wydana na rynkach zachodnich. Dokładna data premiery nie jest znana, ale opublikowano za to pierwszy anglojęzyczny zwiastun produkcji, który znajdziecie powyżej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.