Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2012, 12:15

autor: Sarge

Światowa premiera cyfrowej wersji gry Torchlight II

Osoby zawiedzione poziomem Diablo III otrzymują alternatywę dla produkcji firmy Blizzard. Dzisiaj doczekaliśmy się bowiem światowej premiery gry Torchlight II, która również reprezentuje gatunek hack'n'slash. Dzieło studia Runic Games zbiera bardzo dobre opinie zarówno wśród testerów wersji beta, jak i w pojawiających się recenzjach końcowego produktu.

W serwisach cyfrowej dystrybucji debiutuje dzisiaj gra Torchlight II, która jeszcze przed premierą została uznana za godnego konkurenta dla Diablo III. Dzieło studia Runic Games jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętego hack’n’slasha z 2009 roku.

Zakupu wersji cyfrowej można dokonać m.in. za pośrednictwem sklepu Muve. W tym przypadku otrzymamy w prezencie klucz uprawniający do pobrania pierwszej części Torchlight na PC. Dodajmy, że Torchlight II zostanie odblokowany na Steamie dzisiaj o godzinie 19:00. W pudełku tytuł zostanie wydany w Polsce w październiku przez firmę Cenega w angielskiej wersji językowej na PC. Grę można przedpremierowo zamówić w tej formie m.in. za pośrednictwem Sklepu GRY-OnLine, gdzie kosztuje 69,90 złotych (wysyłka nastąpi w przyszłym miesiącu).

Torchlight II zbiera bardzo wysokie noty w serwisach branżowych. W tej chwili średnia ocen z trzech recenzji odnotowanych w serwisie GameRankings wynosi 93%. Także redakcja serwisu gry-online.pl wypowiadała się na temat tej produkcji bardzo ciepło w kilku zapowiedziach, a wkrótce możecie spodziewać się ostatecznego werdyktu.

Torchlight II to kontynuacja udanego reprezentanta gatunku hack’n’slash z 2009 roku. Studio Runic Games obiecywało, że gra będzie prawie cztery razy większa od pierwowzoru, oferując dużo bardziej rozbudowany świat, jeszcze więcej potworów i bossów do pokonania, czy nowe umiejętności do odblokowania. Wielu graczy upatruje w Torchlight II poważnego konkurenta dla Diablo III. Produkcja firmy Blizzard była wprawdzie udana, ale wywołała pewien niedosyt i mieszane uczucia wśród największych fanów poprzednich części.