Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2012, 13:55

autor: Sarge

Wyłączono przeglądarkową wersję FIFA Ultimate Team po wykryciu exploita

Firma Electronic Arts wyłączyła przeglądarkową wersję trybu FIFA Ultimate Team po wykryciu exploita zaburzającego balans systemu ekonomicznego. Od 18 września na stronie internetowej EA Sports użytkownicy przepustki Season Pass do gry FIFA 13 mogli testować FIFA Ultimate Team.

Na oficjalnym forum firmy Electronic Arts gracze donoszą o pojawieniu się exploita (programu wykorzystującego błędy w oprogramowaniu), dzięki któremu jego użytkownicy mogą uzyskać przewagę nad innymi w trybie FIFA Ultimate Team dedykowanym grze FIFA 13. Od 18 września był on dostępny na stronie internetowej EA Sports, choć obecnie wyłączono tę funkcjonalność.

Osoby wykorzystujące exploita otrzymywały darmowy dostęp do najlepszych kart piłkarzy w trybie FIFA Ultimate Team, które mogli następnie sprzedawać innym graczom. To negatywnie wpłynęło na system ekonomiczny, bo użytkownicy wykorzystujący dziurę w oprogramowaniu mogli szybko uzyskać znaczną przewagę nad innymi.

Wyłączono przeglądarkową wersję FIFA Ultimate Team po wykryciu exploita - ilustracja #1
W FIFA Ultimate Team tworzymy drużynę swoich marzeń, kupując symboliczne karty piłkarzy

Exploit działał z przeglądarkową wersją FIFA Ultimate Team - obecnie wyłączoną przez firmę Electronic Arts. Amerykański koncern pracuje nad naprawieniem tego problemu i nadal nie wiadomo, kiedy tryb znowu stanie się grywalny. Trudno również powiedzieć, co stanie się z graczami wykorzystującymi exploita, a także nielegalnie nabytymi kartami piłkarzy.

FIFA 13 zadebiutuje w Europie 28 września bieżącego roku, choć nabywcy specjalnej przepustki Season Pass będą mogli rozpocząć pobieranie gry już 21 września. W przygotowaniu są wersje na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii U, Wii, PlayStation Vita, 3DS-a, PlayStation 2 oraz PSP. Posiadacze wybranych platform sprzętowych w naszym kraju będą mogli cieszyć się pełną polską wersją językową, która pojawi się za sprawą firmy Electronic Arts Polska.