Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2012, 10:30

autor: Sarge

Torchlight II prawie cztery razy większy od pierwszej części

Torchlight II będzie prawie cztery razy większą produkcją od poprzedniej części, co przełoży się również na odpowiednio dłuższą żywotność nadchodzącego tytułu. Tak można wywnioskować z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej gry.

Na oficjalnej stronie internetowej gry Torchlight II pojawiły się statystyki udowadniające, że nadchodząca produkcja studia Runic Games będzie niemal cztery razy większa od pierwszej części. Wiadomości towarzyszy wiele wyjaśniająca infografika.

Jak przyznał Travis Baldree (prezes Runic Games), twórcy sami byli zaskoczeni, jak bardzo udało im się rozbudować kontynuację względem pierwowzoru. To nie są zresztą tylko puste liczby, bo mają się one przełożyć również na prawie cztery razy dłuższy czas potrzebny na ukończenie Torchlight II. Żywotność powinna być jeszcze bardziej zwiększona za sprawą trybu kooperacji.

Torchlight II prawie cztery razy większy od pierwszej części - ilustracja #1
Torchlight II to naprawdę solidna konkurencja Diablo III

Dokładne statystyki sprawdzicie na widocznej na samym dole infografice, ale niektóre z nich zwracają szczególną uwagę. Wystarczy wspomnieć o 300 modelach potworów w Torchlight II, podczas gdy pierwowzór oferował „tylko” 83. Przeciwnicy otrzymali w sumie niemal trzy razy więcej umiejętności, a potrojona została również liczba walk z bossami.

Rozbudowie uległ także świat gry. W Torchlight II znajdziemy 44 unikalne obszary (tylko 7 znalazło się w pierwszej części), 1200 schematów różnych pomieszczeń (330 w pierwowzorze) oraz 5665 pojedynczych elementów wchodzących w skład poszczególnych lokacji (1860 w poprzedniej odsłonie). Przewagę kontynuacji daje się odczuć w każdym elemencie, a wszystko to za tą samą cenę przy premierze – 19,99 dolarów, czyli ok. 68 złotych bez podatku VAT.

Torchlight II to kontynuacja udanego hack’n’slasha z 2009 roku od studia Runic Games. Ostatnio twórcy poinformowali, że prace nad produkcją wciąż trwają i nie są w stanie podać dokładnej daty premiery. Przedwczoraj powiadomiono graczy, że jest szansa na debiut przed końcem lata, choćby to miało oznaczać wrzesień bieżącego roku. Gra ukaże się wyłącznie na PC.

Torchlight II prawie cztery razy większy od pierwszej części - ilustracja #2
Infografika porównująca obie części serii