Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2012, 10:03

autor: Muninn

Torchlight II ciągle w produkcji. Termin premiery nieznany

Prezes studia Runic Games, twórców gry Torchlight II, podał na oficjalnym forum zespołu informacje na temat produkcji tytułu i planowanych zmian. Studio zajmuje się m.in. szlifowaniem rozgrywki oraz modyfikacją systemu umiejętności.

Według ostatnich doniesień, gra RPG akcji pod tytułem Torchlight II powinna ukazać się w miesiąc po premierze Diablo III. Niestety, od wydania gry studia Blizzard Entertainmet minęły już ponad dwa miesiące, a kontynuacja gry z 2009 roku wciąż znajduje się w produkcji. Żeby uspokoić graczy, Travis Baldree (prezes studia Runic Games) napisał na forum zespołu o działaniach, jakie są podejmowane w celu usprawnienia gry i czego można będzie się spodziewać w dniu premiery

Torchlight II ciągle w produkcji. Termin premiery nieznany - ilustracja #1
Torchlight II

Ze wspomnianego postu nie wynika, kiedy dokładnie ukaże się Torchlight II, i czy w ogóle znajdzie się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku. Jak na razie studio zakończyło wprowadzanie ostatnich „dużych” zmian do rozgrywki, będących odpowiedzią na opinie i propozycje graczy oraz wynikiem obserwacji, poczynionych przez członków zespołu po przeprowadzeniu beta-testów.

Jak wspomina Travis Baldree, studio zakończyło już prace nad priorytetami i teraz cały swój wysiłek kieruje na szlifowanie rozgrywki. Dopracowywanie dotyczy głównie dwóch aspektów Torchlight II: systemu zdobywania umiejętności oraz zbalansowania zawartości, która zostanie zaprezentowana w poszczególnych rozdziałach gry.

Twórcy wspominają, że w grze nie będzie „drzewka umiejętności”, identycznego z tymi znajdującymi się w innych produkcjach z kategorii RPG. Podobnie jak w standardowym systemie, konkretne zdolności będą mogły zostać odblokowane po osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu postaci. Jednakże ich wybór nie będzie ograniczony przez konieczność zdobycia poprzedzających je biegłości. Takie rozwiązanie zapewni graczowi znaczną elastyczność przy wybieraniu zdolności, ponieważ nie będzie musiał wydawać punktów doświadczenia na nieinteresujące go umiejętności, żeby dotrzeć do tej wybranej. Oprócz tego po zainwestowaniu pewnej liczby punktów w jedną biegłość lub osiągnięciu konkretnego poziomu dodawane będą określone bonusy.

Członkowie zespołu najwięcej czasu poświęcają na szlifowanie rozdziałów, na które podzielona zostanie produkcja. Jak informuje prezes studia, prace nad główną konstrukcją poszczególnych aktów (będzie ich cztery) została już zakończona, a świat gry wyposażono we wszystkie istotne elementy, czyli zadania, wydarzenia, tajemne komnaty, miasta, NPC-ów, łupy, skrzynie i sklepy. Dodano również potwory i innych wrogów, jak również szczególnie silne monstra, pełniące rolę bossów.

Torchlight II ciągle w produkcji. Termin premiery nieznany - ilustracja #3
Walka z grupami przeciwników to częsty element zabawy w Torchlight II

Dopieszczanie tych elementów gry polega przede wszystkim na zbalansowaniu rozgrywki, sprawdzeniu, czy przeciwnicy potrafią odpowiednio dobrze walczyć w grupach, oraz zadbaniu o specyfikę i unikatowość każdego wroga. Twórcy informują, że zarówno zawartość aktu drugiego, jak i trzeciego została już w ponad połowie dopracowana.

To nie jedyne zmiany, nad którymi pracują twórcy. Studio zajmuje się również m.in. aspektami związanymi z ekwipunkiem i znajdowanymi przedmiotami, a także trybem multiplayer.

Torchlight II ciągle w produkcji. Termin premiery nieznany - ilustracja #4Torchlight II będzie kontynuacją wydanej w 2009 roku gry RPG akcji pod tytułem Torchlight (jej recenzje znajdują się na tej stronie). Fabuła produkcji rozgrywa się w kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Nieznany sprawca zmiótł górnicze miasteczko Torchlight z powierzchni ziemi i wykradł esencję mocy sprawcy wszelkiego zła w pierwszej części gry, Ordraka. Zadaniem gracza będzie dopadnięcie złoczyńcy i zapobieżenie naruszeniu równowagi między żywiołami. W trakcie rozgrywki wcielimy się w przedstawiciela jednej z czterech klas postaci i staniemy naprzeciwko hordom wrogów w celu ocalenia ludu Estherian. Głównym elementem rozgrywki będzie walka i zabijanie agresywnych potworów, nierzadko występujących w sporych grupach. Produkcja ukaże się być może w tym roku na PC. Torchlight II można zakupić przedpremierowo za cenę 69,99 zł w Sklepie Gry-OnLine.

  1. Przegląd Diabloklonów - 2012 rokiem hack'n'slashy?
  2. Materiały o grze Torchlight II na serwisie tvgry.pl
  3. Zapowiedzi gry Torchlight II
  4. Oficjalna strona studia Runic Games
  5. Oficjalna strona Torchlight II