Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2012, 10:45

autor: Sarge

Premiera darmowego dodatku DLC Earth do gry Mass Effect 3

Posiadacze gry Mass Effect 3 w wersji na PC oraz Xboksa 360 mogą już ściągać darmowy dodatek DLC Earth, wprowadzający nową zawartość do trybu multiplayer. Dzisiaj po południu rozszerzenie ukaże się także w europejskiej wersji usługi PlayStation Network.

W usługach Xbox Live oraz Origin udostępniono dodatek DLC Earth do gry Mass Effect 3, który dzisiaj po południu pojawi się na łamach europejskiego PlayStation Network. Rozszerzenie jest rozprowadzane zupełnie za darmo.

DLC zawiera trzy mapy multiplayer (Firebase Rio, Firebase Vancouver, Firebase London) i tyle samo rodzajów broni (Piranha Assault Shotgun, Acolyte Pistol, Typhoon Assault Rifle). Znalazło się też miejsce dla dwunastu ich modyfikacji i jedenastu modyfikacji sprzętu oraz sześciu nowych klas ludzkich (Destroyer Soldier, Paladin Sentinel, Demolisher Engineer, Slayer Vanguard, Shadow Infiltrator, Fury Adept).

Oprócz tego w rozgrywkach sieciowych pojawił się nowy cel misji. Podczas odpierania ataków trzeciej, szóstej lub dziesiątej fali gracze muszą eskortować wybranego agenta do punktu wyznaczonego na mapie. Wprowadzony został również platynowy poziom trudności, który stanowi jeszcze większe wyzwanie.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec dodatków DLC do gry Mass Effect 3. Mike Gable ze studia BioWare zdradził na imprezie Comic-Con, że deweloper chce zrobić rozszerzenia rozwijające jednoosobową kampanię. Dodatki mają koncentrować się na postaci Sheparda. Nie wykluczył także powstania kolejnych pakietów DLC do trybu multiplayer, o ile nadal będzie popularny.

Mass Effect 3 w naszym kraju oficjalnie zadebiutował 8 marca na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Gra została wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na wszystkich trzech platformach docelowych.