Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2012, 11:28

autor: Hed

Shepard bohaterem solowych dodatków do Mass Effect 3 – BioWare planuje następne DLC

BioWare planuje kolejne fabularne dodatki do Mass Effect 3 z udziałem komandora Sheparda. „Mass Effect 3 to jego historia” – tłumaczy jeden z pracowników firmy. Niestety, deweloper nie ujawnił żadnych szczegółów na temat przyszłych DLC.

Shepard bohaterem solowych dodatków do Mass Effect 3 – BioWare planuje następne DLC - ilustracja #1
Shepard powróci w dodatkach DLC.

BioWare chce stworzyć kolejne dodatki solowe do Mass Effect 3, których bohaterem będzie komandor Shepard. O planach studia opowiedział producent Mike Gable na imprezie Comic-Con (relację przekazał Joystiq). Przedstawiciel dewelopera wyjaśnił, że trzecia odsłona serii to wciąż opowieść o Shepardzie, więc ewentualne rozszerzenia raczej będą koncentrowały się na jego postaci. Niestety, na razie BioWare nie ujawnia żadnych konkretów na temat DLC.

„Chcemy zrobić jednoosobowe DLC” – potwierdził Mike Gable – „i może trochę wieloosobowych, jeśli ludzie nadal będą grali”. Multiplayer to nowe doświadczenie dla zespołu zajmującego się Mass Effect. Przedstawiciel BioWare wyraził zaskoczenie tym, jak szybko niektórzy ludzie zdobyli wszystko, co się dało w tym trybie. „To zabiera sporo czasu, wiele godzin gry” – wyjaśnił Gable – „A niektórzy ludzie osiągnęli to w ciągu pierwszego miesiąca lud dwóch”.

Shepard bohaterem solowych dodatków do Mass Effect 3 – BioWare planuje następne DLC - ilustracja #2

Twórcy Mass Effect 3 nie ujawniają konkretów na temat przyszłych dodatków, ale plotki na ich temat krążą w sieci od tygodni. Jednym z rzekomych pakietów DLC jest tajemniczy Leviathan - pisaliśmy o nim kilka razy. W tym rozszerzeniu podobno poznamy Żniwiarza, który zabił przedstawiciela własnej rasy. BioWare na razie koncentruje się na trybie multiplayer – dzisiaj wychodzi zestaw Earth, zawierający mapy, przedmioty, postacie i inne elementy.

Ewentualne dodatkowe przygody Sheparda pewnie zainteresują wielu fanów serii – w końcu śledzimy losy tego bohatera od lat. W „trójce” teoretycznie BioWare rozstaje się z komandorem, ale nie rezygnuje z marki Mass Effect. Jej przyszłość jest niejasna, bo zakończenie Mass Effect 3 nie dało wszystkich odpowiedzi (nawet mimo rozszerzonej wersji). Jakiś czas temu pojawiła się nawet sugestia, że być może usłyszymy jeszcze o słynny ludzkim Widmie.

  1. Oficjalna strona Mass Effect 3