Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2012, 09:48

autor: DogGhost

Gra Torchlight II zadebiutuje około miesiąc po premierze Diablo III

Szef studia Runic Games zapowiedział, że produkcja Torchlight II ukaże się w sklepach najprawdopodobniej miesiąc po premierze gry Diablo III, czyli w połowie czerwca.

W ostatnich tygodniach praktycznie cała uwaga miłośników RPG akcji skupiła się na grze Diablo III. Warto jednak podkreślić, że w najbliższym czasie ma mieć swoją premierę również inny interesujący reprezentant gatunku hack’n’slash, a mianowicie Torchlight II. Twórcy tego tytułu zdają sobie sprawę z ogromnego ryzyka związanego z wydaniem swojej produkcji w tym gorącym okresie i dlatego w wywiadzie udzielonym serwisowi Joystiq wyjaśnili jak zamierzają sobie poradzić z silną konkurencją.

Gra Torchlight II zadebiutuje około miesiąc po premierze Diablo III - ilustracja #1

Max Schaefer, dyrektor generalny studia Runic Games, zapewnia, że gra Torchlight II ukaże się „idealnie” niedługo po premierze produkcji firmy Blizzard Entertainment zaplanowanej na 15 maja. Według optymistycznych założeń, mówimy tutaj o ok. miesięcznej przerwie, więc druga odsłona serii powinna trafić na sklepowe półki w połowie czerwca.

Jeśli twórcom uda się wcześniej ukończyć swoje dzieło, to mimo wszystko przeznaczą dodatkowy czas na doszlifowanie swojego produktu. Zdaniem Schaefera gra Torchlight II nie będzie tylko tanią alternatywą dla kultowego konkurenta, ale ma również do zaoferowania szereg elementów przemawiających na jej korzyść. Wśród nich znajdują się między innymi rozgrywka w trybie offline (bez konieczności stałego połączenia z serwerem jak ma to miejsce w przypadku Diablo III), duże wsparcie dla społeczności moderów oraz zabawa przez LAN.

Max Schaefer zwrócił się również do wszystkich zniecierpliwionych graczy z następującym komunikatem:

”Bądźcie cierpliwi. Nasz cały cykl produkcyjny w przypadku tego tytuły wyniesie ok. 2 lata, co nie jest wcale zbyt długo jak na grę tego typu. Pracujemy tak szybko, jak to tylko możliwe. Zobaczycie, że warto czekać, zdecydowanie warto czekać. Na dłuższą metę ludzie będą się cieszyć, że zapewniliśmy sobie dodatkowy czas na jej ukończenie.”

Gra Torchlight II stanowi kontynuację popularnej produkcji typu hack’n’slash z 2009 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru, twórcy nie ograniczyli się tym razem do stworzenia wyłącznie sieci jaskiń. Samotnie lub wspólnie ze znajomymi w trybie kooperacji przemierzymy kontynent Vilderan eliminując hordy przeciwników, gromadząc tony przedmiotów i awansując na kolejne poziomy doświadczenia. W przeciwieństwie do serii Diablo, produkcja studia Runic Games charakteryzuje się lżejszą fabułą oraz bardziej komiksową oprawą graficzną.