Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2012, 09:29

autor: Hed

World War Z także jako gra? Plotki o adaptacji kolejnej historii o zombie

Wytwórnia Paramount najwyraźniej szykuje grę na podstawie filmu i książki World War Z. Firma zgłosiła wniosek o zarejestrowanie nazwy produkcji, ale jeszcze nie zapowiedziała jej oficjalnie.

World War Z także jako gra? Plotki o adaptacji kolejnej historii o zombie - ilustracja #1
Brad Pitt na planie filmu World War Z.

Wygląda na to, że dostaniemy grę World War Z, opowiadającą o apokalipsie zombie. Firma Paramount zgłosiła wnioski o zarejestrowanie znaku towarowego dla tej produkcji (co odkrył serwis Siliconera). W treści dokumentu z 10 lipca czytamy, że chodzi o „usługi rozrywkowe, a mianowicie, sieciowe gry elektroniczne”, które trafią do dystrybucji cyfrowej oraz na urządzenia mobilne, kartridże lub dyski. Taki opis daje wydawcy pełną swobodę działania.

Nazwa World War Z może być znana miłośnikom kina oraz czytelnikom powieści fantastycznych. Gra najprawdopodobniej będzie powiązana z filmem wytwórni Paramount o tym samym tytule. Obraz kinowy jest oparty na motywach książki Maksa Brooksa World War Z: An Oral History of the Zombie War. Adaptacja podobno ma pewne problemy. Wiadomo jednak, że wezmą w niej udział aktor Brad Pitt oraz scenarzysta Damon Lindelof (Lost, Prometheus).

World War Z także jako gra? Plotki o adaptacji kolejnej historii o zombie - ilustracja #2

Paramount nie wypowiedział się w sprawie World War Z, więc nie wiemy, kto miałby zrobić grę i czy w ogóle jest ona w produkcji. W takiej sytuacji nie znamy też szczegółów rozgrywki. Pewną wskazówką może być jednak wspomniana książka. Powieść Brooksa pokazuje pierwsze doświadczenia różnych ludzi w obliczu apokalipsy zombie. Pisarz specjalizuje się w tym temacie, bo w 2003 roku napisał „poradnik” The Zombie Survival Guide.

  1. Oficjalna strona Paramount