Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2012, 14:50

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Gra Pro Evolution Soccer 2013 ukaże się w Polsce 20 września 2012 roku

Firma Konami zapowiedziała, że najnowsza odsłona serii gier piłkarskich Pro Evolution Soccer pojawi się w sklepach na tydzień przed konkurencją z cyklu FIFA. W Polsce tytuł ukaże się 20 września w wersjach na PC, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2 oraz konsolę przenośną PSP.

Firma Konami zapowiedziała na swoim brytyjskim kanale w serwisie Twitter, że gra Pro Evolution Soccer 2013 ukaże się na Wyspach 21 września bieżącego roku, na tydzień przed konkurencją ze studia EA Sports. Polski wydawca tytułu – Galapagos Interactive – poinformował, że w naszym kraju tytuł pojawi się dzień wcześniej, 20 września.

Gra Pro Evolution Soccer 2013 ukaże się w Polsce 20 września 2012 roku - ilustracja #1
Zawodnicy w PES 2013 wyjdą na boisko na tydzień przed kolegami z FIFA 13

W naszym kraju Pro Evolution Soccer 2013 zadebiutuje w wersjach na PC, PlayStation 2, PSP, Xbox 360 i PlayStation 3. Ostatnie dwie wymienione platformy oraz wydanie na PC ukażą się z przygotowanymi na polski rynek opakowaniem i szczegółową instrukcją.

Oprócz wyżej wymienionych platform, docelowo gra firmy Konami pojawi się w późniejszym terminie także na konsole Nintendo 3DS i Wii. W ciągu dwóch tygodni, jakie pozostają nam do premiery tytułu, z pewnością warto zapoznać się z jedną z dwóch wersji demonstracyjnych.

Pro Evolution Soccer 2013 to kolejna odsłona popularnej serii gier piłkarskich. Oprócz Cristiano Ronaldo na okładce, w tegorocznym wydaniu jej twórcy zapowiadają wiele nowości, związanych zwłaszcza z kontrolą piłkarzy na boisku, odwzorowaniem ich zachowań oraz usprawnieniami w systemie sztucznej inteligencji. Produkcja wykorzystuje przy tym wiele oficjalnych licencji, w tym Ligi Mistrzów UEFA.