Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2012, 15:04

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Pro Evolution Soccer 2013 – Serie A, Liga BBVA i 110 innych drużyn na oficjalnej licencji

Firma Konami poinformowała, że łącznie 150 drużyn, w tym takie kluby jak Manchester United i Bayern Monachium, pojawi się w grze Pro Evolution Soccer 2013 na oficjalnej licencji. Japoński wydawca po raz kolejny uzyskał wyłączność na rozgrywki federacji UEFA – Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Zgodnie z wiadomością zamieszczoną na oficjalnej stronie Pro Evolution Soccer 2013, firma Konami zapewniła sobie przedłużenie umowy licencyjnej z federacją UEFA na obecne w nadchodzącej odsłonie piłkarskiego symulatora rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Forza Milan!

Ponadto twórcy z Konami poinformowali, że w tegorocznej edycji popularnej serii pojawi się łącznie 150 drużyn na oficjalnych licencjach. Wśród nich znajdą się wszystkie zespoły z hiszpańskiej Liga BBVA i włoskiej Serie A, a także 110 innych ekip, w tym m.in. Manchester United, Bayern Monachium, FC Porto, Galatasaray Stambuł, Zenit Sankt Petersburg czy Dynamo Kijów. Spośród reprezentacji narodowych, firma Konami zapewniła sobie licencje 17 z nich, w tym Anglii, Włoch, Niemiec i Francji.

Taki rozdział licencji w Pro Evolution Soccer 2013 spowodowany jest rywalizacją z koncernem Electronic Arts, właścicielem marki FIFA. Zgodnie z wypowiedzią Jona Murphy’ego, szefa zespołu tworzącego PES 2013, dla serwisu Eurogamer z czerwca tego roku:

Istnieje oczywiście wiele kontaktów pomiędzy EA i ich partnerami biznesowymi, co przekłada się na wzajemne zaufanie oraz dużą ilość pieniędzy przechodzących z rąk do rąk. Przełamanie tego stanu rzeczy jest bardzo trudne. To chyba jasne, że nie możemy rywalizować z olbrzymimi budżetami, jakie oni [EA] przeznaczają na ten cel.

Pracownik Konami dodał wówczas, że EA przebiło ofertę japońskiej firmy gdy chodzi o licencję angielskiej Premier League, a następnie kontaktowało się z poszczególnymi drużynami, aby wykluczyć twórców PES 2013 z zawierania z nimi indywidualnych umów.

Pro Evolution Soccer 2013, którego twarzą jest Cristiano Ronaldo, ukaże się na początku października na siedmiu platformach, w tym na PC, Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii.