Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2012, 13:45

autor: Aver

Zobacz film z rozgrywki z trybu Kontrakty w grze Hitman: Rozgrzeszenie

Serwis Machinima zamieścił w sieci film z rozgrywki w Kontrakty – nowy tryb sieciowy w grze Hitman: Rozgrzeszenie. Z niemal 15-minutowego fragmentu gameplay’a dowiadujemy się, skąd wziął się pomysł na tę opcję zabawy i jakie są jej główne zasady.

Agent 47 powróci dopiero 20 listopada, ale już teraz serwis Machinima postanowił pokazać nam tryb rozgrywki wieloosobowej Kontrakty, zapowiedziany przez twórców gry Hitman: Rozgrzeszenie niecały miesiąc temu na targach gamescom 2012, a także omówić zasady, na jakich jest oparty.

Akcja niemal 15-minutowego filmu z rozgrywki ma miejsce w chińskiej dzielnicy. Agent 47 przemierza znadujące się w niej budynki i podwórza, eliminując dwa wybrane cele.

Studio IO Interactive postanowiło stworzyć tryb Kontrakty po obejrzeniu kilku filmików w serwisie Youtube, na których fani poprzednich odsłon cyklu prześcigali się w wymyślaniu coraz to nowych wyzwań, jak na przykład przechodzenie misji w jak najkrótszym czasie czy eliminowanie celów z wykorzystaniem określonych metod.

W trybie Kontrakty gracze będą mogli tworzyć własne wyzwania bądź podejmować te już istniejące lub publikowane na bieżąco w Internecie. Założenia są proste: należy wyeliminować maksymalnie trzy cele w określonej kolejności i w jak najkrótszym czasie, korzystając z tych samych metod, jakie zastosował twórca kontraktu. Za wykonanie zadania lub poprawienie istniejącego wyniku otrzymujemy pieniądze na zakup nowych broni, strojów czy ulepszeń w trybie jednoosobowym. Uzyskane wyniki trafią na serwery studia IO Interactive i będą mogły być pobite przez innych graczy.

Zobacz film z rozgrywki z trybu Kontrakty w grze Hitman: Rozgrzeszenie - ilustracja #1
Pierwsze kontrakty Agent 47 zrealizuje oficjalnie 20 listopada

Film pokazuje także interfejs zarządzania kontraktami. Każdy twórca wyzwania będzie mógł stworzyć jego opis. Podczas gry możemy określić maksymalnie sześć różnych warunków wykonania zadania, jak na przykład „ukryj wszystkie ciała” lub „nie spudłuj ani razu”.

Proces wykonania uprzednio stworzonego kontraktu zaprezentowano w drugiej części nagrania (od minuty 8:45), w którym Agent 47 działa w przebraniu policjanta, zakupionym z pieniędzy uzyskanych za pierwsze wykonanie zadania. Na filmie możemy zobaczyć, że niespełnienie części warunków kontraktu nie oznacza, że misja kończy się porażką. Po prostu otrzymamy za nią mniejszą nagrodę pieniężną. Jednocześnie możemy ją zwiększyć, jeżeli wypełnimy zadanie w krótszym czasie niż twórca zadania i bezpiecznie dotrzemy do wyjścia.

Premiera gry Hitman: Rozgrzeszenie jest zapowiadana na 20 listopada na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Za złożenie pre-orderu na tytuł otrzymamy dostęp do minigry Hitman: Sniper Challenge. Najnowsza odsłona przygód Agenta 47 ukaże się w polskiej wersji językowej na wszystkie trzy platformy.