Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2012, 13:32

autor: Olek

The Mighty Quest for Epic Loot – twórcy Assassin's Creed 3 pracują nad dungeon-crawlerem

W przyszłym miesiącu powinny ruszyć zamknięte testy wersji alfa gry The Mighty Quest for Epic Loot. Ekipa deweloperska studia Ubisoft Montreal najwyraźniej zamierza odpocząć od serii Assassin's Creed i chce spróbować swoich sił w darmowej produkcji z gatunku dungeon-crawlerów.

The Mighty Quest for Epic Loot – twórcy Assassin's Creed 3 pracują nad dungeon-crawlerem - ilustracja #1
Czy The Mighty Quest for Epic Loot będzie współczesną wersją Dungeon Keepera?

Do premiery Assassin's Creed 3 pozostało jeszcze kilka tygodni, ale deweloperzy z Ubisoft Montreal mają już w zanadrzu nowy projekt. Zapowiedziana dziś gra The Mighty Quest for Epic Loot ma być czymś zgoła odmiennym od wcześniejszych dokonań studia. Gracze mogą spodziewać się tryskającego humorem połączenia elementów strategii i RPG. Z deklaracji koncernu Ubisoft wynika, że całość udostępniana będzie na zasadzie free-to-play (za darmo z opcjonalnymi mikropłatnościami).

Fani kultowej serii Dungeon Keeper mogą mieć wrażenie deja vu i chyba słusznie, bo pomysł na The Mighty Quest for Epic Loot przedstawia się bardzo podobnie. Zabawa polegać ma na budowaniu pełnego skarbów zamku i zastawianiu śmiercionośnych pułapek na niepożądanych gości. Różnica polega na tym, że w wirtualnym królestwie Opulencia każdy gracz dysponować będzie własnym zamczyskiem, rozbudowując je dzięki łupom wykradzionym z wypraw do sąsiadów.

The Mighty Quest for Epic Loot – twórcy Assassin's Creed 3 pracują nad dungeon-crawlerem - ilustracja #2

Jak łatwo się domyślić, gra The Mighty Quest for Epic Loot tworzona jest z myślą o rozgrywce sieciowej. Deweloperzy podkreślają, że pojawi się sporo funkcji powiązanych z kontem w serwisie społecznościowym Facebook, dzięki czemu można będzie obrabować zamki znajomych, albo skrzyknąć drużynę na wspólną wyprawę po skarby.

Koncern Ubisoft zamierza udostępniać grę za darmo. Oznacza to, że najprawdopodobniej model biznesowy oparty zostanie na mikrotransakcjach. Innymi słowy, za niektóre przedmioty i udogodnienia przyjdzie zapłacić realnymi pieniędzmi.

Termin premiery The Mighty Quest for Epic Loot nie został jeszcze ujawniony. Wiadomo natomiast, że w przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się zamknięte testy wersji alfa. Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać swoje kandydatury za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Mighty Quest for Epic Loot