Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2012, 13:04

autor: Muninn

Cenega przygotuje polską wersję językową Hitman: Rozgrzeszenie. Gra będzie dostępna po polsku na trzech platformach

Cenega przygotuje spolszczenie gry Hitman: Rozgrzeszenie na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Nowy Hitman wykorzystywać będzie silnik Glacier 2 i ukaże się jeszcze w tym roku.

Wszyscy, którzy z wypiekami na twarzy oczekują nowych zleceń dla Agenta 47, z radością przyjmą wiadomość, że Cenega zapowiedziała wydanie Hitman: Absolution w polskiej wersji językowej. Ale to jeszcze nie koniec: zespół Cenegi oświadczył, że przygotuje nie tylko spolszczenie wersji na PC, ale także przełoży na nasz język edycje gry przeznaczone na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Tym samym piąta odsłona serii będzie pierwszą, która zostanie przetłumaczona na wszystkie zadeklarowane platformy. Polski tytuł gry będzie brzmieć Hitman: Rozgrzeszenie.

Niestety, Cenega nie ujawniła jeszcze czy gra będzie zlokalizowana kinowo, czy też doczekamy się profesjonalnego dubbingu, pokroju The Elder Scrolls V: Skyrim czy też Risen 2: Mroczne wody. Szczegóły poznamy wkrótce.

W kolejnej odsłonie cyklu ponownie przyjdzie nam wcielić się w biegle posługującego się wszelkimi narzędziami do zabijania Agenta 47, który tym razem swoich niesamowitych umiejętności będzie używał w celu zdobycia informacji o śmierci swojej wieloletniej agentki prowadzącej, Diany Burnwood.

Cenega przygotuje polską wersję językową Hitman: Rozgrzeszenie. Gra będzie dostępna po polsku na trzech platformach - ilustracja #1

Zapowiedziana została także rewolucja w sferze wizualnej: dzięki silnikowi Glacier 2 grafika nowego Hitmana ma wyróżniać się na tle konkurencyjnych produkcji, a sam silnik będzie obfitował w nowe, oryginalne mechanizmy rozgrywki. Świat gry będzie na bieżąco reagować na działania gracza, a postaci obecne w grze zostaną wyposażone w pełne spektrum emocji, które będą okazywać adekwatnie do sytuacji, w jakiej się znajdą.

Jeżeli zaś chodzi o samą rozgrywkę, gracz – podobnie jak w poprzednich odsłonach serii – będzie mógł wybrać odpowiadający mu sposób wykonywania zleceń: może ruszyć na swoich przeciwników uzbrojony po zęby i przywitać każdego wroga salwą z broni maszynowej, ale także może skoncentrować się na subtelniejszych działaniach: ukrywaniu się we wszechobecnych cieniach, skradaniu, cichym eliminowaniu strażników oraz przebieraniu się. Producenci wspominają nawet o przyjmowaniu powierzchowności swojej ofiary.

Dodatkowo do dyspozycji gracza oddany zostanie tzw.: Instynkt zabójcy. Wspomniane narzędzie ma odzwierciedlać wieloletnie doświadczenie naszego bohatera i pozwoli mu na m.in. przewidzenie trasy patrolu strażnika, wyszukanie najlepszych dróg ucieczki czy skuteczniejsze wtopienie się w grupę wrogów. Instynkt użyteczny będzie także w działaniach ofensywnych: dzięki niemu będziemy mogli wykorzystać technikę point-shooting (pol. strzelanie instynktowne). Na razie twórcy nie ujawnili, jak dokładnie będzie działać wspomniany mechanizm, ale pomagać ma w sytuacji otoczenia Agenta 47 przez dużą grupę przeciwników. Punkty Instynktu, pozwalające na wykorzystywanie wymienionych specjalnych technik, zdobywane będą poprzez wykonywanie działań charakterystycznych dla gier z serii Hitman.

We wszystkich grach z serii Hitman sterujemy działaniami zabójcy z kodem kreskowym wybitym z tyłu głowy: Agentem 47, a sednem rozgrywki zawsze jest wykonywanie zleceń na zlikwidowanie określonych osób za pieniądze. Pierwszą grą cyklu był wydany w 2000 roku Hitman: Codename 47. Wszystkie cztery edycje przygód Agenta 47 sprzedały się w około 10 milionach egzemplarzy, a sam bohater został przeniesiony na wielki ekran przez reżysera Xaviera Gensa w filmie Hitman z 2007 roku. Hitman: Rozgrzeszenie pojawi się na sklepowych półkach już w tym roku.