Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2012, 13:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Diablo III, Mass Effect 3, Unreal Engine 4, Atari) 28/2/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zamówieniach przedpremierowych na grę Mass Effect 3, zaktualizowanej aplikacji Skill Calculator dla fanów Diablo III, a także zapowiedziach zespołu Avalanche Studios oraz firmy Atari.

The Guild 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Guild 2. Dzieło zespołu 4Head Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Avalanche Studios

Szwedzki deweloper Avalanche Studios w lipcu zapowie nową grę. W tej chwili studio pracuje łącznie nad trzema projektami, które mają ukazać się do 2014 roku. Zespół jest znany przede wszystkim za sprawą dwóch odsłon serii Just Cause oraz gry Renegade Ops.

Mass Effect 3

Will Graham z firmy Electronic Arts potwierdził serwisowi MCV, że w tym samym czasie na grę Mass Effect 3 złożono więcej zamówień przedpremierowych niż na drugą część serii. Liczba ta z pewnością jeszcze trochę wzrośnie, jako że premiera oczekiwanej produkcji studia BioWare odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu.

Wieści ze świata (Diablo III, Mass Effect 3, Unreal Engine 4, Atari) 28/2/12 - ilustracja #1

Unreal Engine 4

Na odbywającej się w dniach 5-9 marca imprezie Game Developers Conference w San Francisco, studio Epic Games zaprezentuje nowy silnik Unreal Engine 4. Będzie to jednak prezentacja „za zamkniętymi drzwiami”, przeznaczona tylko dla zaproszonych osób.

Diablo III

Firma Blizzard zaktualizowała internetową aplikację Skill Calculator, która pozwala sprawdzić jak różne konfiguracje postaci w grze Diablo III będą rozwijały się w miarę zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia. Funkcje Skill Calculator zostały rozbudowane o nowe umiejętności, które twórcy dodali ostatnio w swojej produkcji.

Lionhead Studios

Lionhead Studios (seria Fable) poszukuje czołowego programisty silnika do prac nad niezapowiedzianym tytułem. Idealny kandydat powinien posiadać odpowiednie doświadczenie z bibliotekami DirectX 11, co wyklucza deweloping z myślą o bieżącej generacji konsol. W sieci spekuluje się, że chodzi o produkcję na następcę Xboksa 360. Nie można wykluczyć także PC, ale brytyjski deweloper tworzy swoje dzieła na komputery osobiste raczej w drugiej kolejności.

Hawken

Firma Meteor Entertainment dostała 10 milionów dolarów na wyprodukowanie gry Hawken. Dzieło tworzone przez studio Adhesive Games otrzymało taki zastrzyk pieniędzy od funduszu venture capital FirstMake Capital, który zdecydował się zainwestować w projekt. Wcześniej był on odpowiedzialny m.in. za sfinansowanie produkcji League of Legends.

Wieści ze świata (Diablo III, Mass Effect 3, Unreal Engine 4, Atari) 28/2/12 - ilustracja #2

Atari

Firma Atari poinformowała na Facebooku, że szykuje na dzisiaj „naprawdę specjalne ogłoszenie”. Wydawca zachęca do dzielenia się swoimi spekulacjami, bo nie mamy żadnych wskazówek, o co może chodzić.

Dungeons & Dragons Online

Dodatek Menace of the Underdark do gry Dungeons & Dragons Online zadebiutuje na rynku 25 czerwca bieżącego roku. Rozszerzenie będzie dostępne w cyfrowej wersji w trzech różnych edycjach – Base Edition (24,99 euro, czyli ok. 105 złotych), Standard Edition (44,99 euro czyli ok. 188 złotych) oraz Collector’s Edition (69,99 euro, czyli ok. 293 złotych). Szczegółowe informacje na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: