Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 lutego 2012, 13:16

autor: Hed

Artifex Mundi zaprasza fanów gier na imprezę Pyrkon 2012

W tym roku na słynnym konwencie poświęconym fantastyce Pyrkon nie zabraknie gier komputerowych. Studio Artifex Mundi zaprasza graczy na spotkania z polskimi deweloperami, turniej League of Legends i wiele innych atrakcji.

Artifex Mundi zaprasza fanów gier na imprezę Pyrkon 2012 - ilustracja #1

Artifex Mundi, polskie studio tworzące gry casualowe, zaprasza graczy na tegoroczną edycję imprezy Pyrkon, która odbędzie się w dniach 23-25 marca w Poznaniu. Organizatorzy konwentu skierowanego do fanów fantastyki, przygotowali także blok poświęcony grom komputerowym. Na miejscu pojawią się przedstawiciele takich deweloperów jak CD Projekt, 11 bit studios, The Farm 51, czy chociażby Reality Pump. Emocje zapewni między innymi turniej League of Legends z pulą nagród w wysokości 5000 złotych.

Fani gier, którzy wybiorą się na Pyrkon mogą liczyć na 10 sal wypełnionych grami – od starożytnego Ponga, przez gry ruchowo-muzyczne (Dance Dance Revolution) i casualowe aż po stanowiska konsolowe. Największą atrakcją spotkania będzie niewątpliwe trzydniowy turniej League of Legends, w którym wezmą udział najlepsze polskie drużyny. Na miejscu pojawi się między innymi Maciej „Shushei” Ratuszniak z międzynarodowego zespołu Fnatic (zwycięzcy wielu turniejów w takich grach jak League of Legends, czy Heroes of Newerth).

Pyrkonowa odnoga poświęcona rozrywce elektronicznej to nie tylko zabawa i rywalizacja. Znajdzie się miejsce także dla wystąpień reprezentantów polskiej sceny deweloperskiej. Posłuchamy co mają do powiedzenia przedstawiciele 11 bit studios (Anomaly: Warzone Earth), CD Projekt (Wiedźmin 2: Zabójcy Królów), The Farm 51 (NecroVision), czy Reality Pump (Two Worlds II). Spotkania mają przybliżyć problemy przed jakimi stają twórcy i dać odpowiedź na pytania o to jak zacząć przygodę z tworzeniem gier oraz sfinalizować swój pierwszy projekt.

Artifex Mundi zaprasza fanów gier na imprezę Pyrkon 2012 - ilustracja #2

Blok poświęcony grom będzie tylko małym wycinkiem Festiwalu Fantastyki Pyrkon, największej tego typu imprezy w Polsce. Odbędzie się ona pod koniec przyszłego miesiąca (23-25 marca) w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorzy wydarzenia przygotowali aż 500 godzin programu. Wśród gości pojawią się: Grzegorz Rosiński, Jacek Komuda, czy Andrzej Pilipiuk. Artifex Mundi, zabrzańskie studio, które znamy z takich gier jak Enigmatis, czy Time Mysteries: The Ancient Spectres, jest sponsorem growej części Pyrkonu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.