Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2012, 21:49

autor: Olek

Premiera konsolowych wersji gry Risen 2: Mroczne wody opóźniona

Konsolowi gracze, czekający na premierę Risen 2: Dark Waters, będą musieli uzbroić się w nieco więcej cierpliwości. Firma Deep Silver, która jest wydawcą nowej gry studia Piranha Bytes, poinformowała dziś, że wersje przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3 ukażą się z miesięcznym poślizgiem w stosunku do kwietniowej premiery na pecetach.

Premiera konsolowych wersji gry Risen 2: Mroczne wody opóźniona - ilustracja #1
Risen 2: Dark Waters – terminy premiery
  1. wersja PC: 27 kwietnia (także w dystrybucji elektronicznej)
  2. wersja Xbox 360: 22 maja (Ameryka Północna) i 25 maja (Europa)
  3. wersja PlayStation 3: 22 maja (Ameryka Północna) i 25 maja (Europa)

Oficjalnie terminy premiery gry cRPG Risen 2: Dark Waters poznaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli studia Piranha Bytes oraz firmy Deep Silver, która jest wydawcą tytułu, produkcja miała zadebiutować 24 kwietnia w Ameryce Północnej i trzy dni później w Europie (w tym również w Polsce) równocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Wydawca częściowo zmienił jednak plany i ostatecznie konsolowe wersje ukażą się odpowiednio 22 oraz 25 maja.

W krótkim komunikacie, jaki pojawił się na oficjalnej stronie internetowej gry, brak jest jakichkolwiek wyjaśnień przyczyn tej decyzji. Serwis Eurogamer zwraca jednak uwagę, że wydana w 2009 roku pierwsza część gry tworzona była w pośpiechu i przy relatywnie skromnych nakładach finansowych, co odbiło się na jakości finalnego produktu. Szczególnie źle pod tym względem wypadła wersja na konsolę Xbox 360, która ukazała się pół roku po premierze na pecetach. Tym razem ma być inaczej. Niewykluczone więc, że ekipa Piranha Bytes potrzebuje kilku tygodni, by doszlifować konsolowe wersje swego dzieła. Innym wytłumaczeniem może być silna konkurencja, zwłaszcza w postaci Wiedźmina 2, który 17 kwietnia zadebiutuje na platformie Microsoftu.

Premiera konsolowych wersji gry Risen 2: Mroczne wody opóźniona - ilustracja #2
  1. Risen 2: Mroczne wody - graliśmy w pirackiego Gothica! (PC)
  2. Wrażenia z pokazu Risen 2: Dark Waters - gamescom 2011
  3. Risen 2: Dark Waters - E3 2011 - wrażenia z pokazu
  4. Oficjalna strona internetowa gry Risen 2: Dark Waters