Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2011, 08:02

autor: Hed

Risen 2: Dark Waters zostanie wydany 27 kwietnia 2012 roku

Firma Deep Silver ujawniła dokładną datę premiery gry Risen 2: Dark Waters. Nowa produkcja studia Piranha Bytes, znanego oczywiście z serii Gothic, zostanie wydana 27 kwietnia 2012 roku w Europie. W rozwinięciu tej wiadomości możecie zobaczyć wyjątkowo piracką okładkę drugiego Risena.

W natłoku wczorajszych informacji przeoczyliśmy jedną ważną dla wielu graczy wiadomość: datę premiery gry Risen 2: Dark Waters. Produkcja studia Piranha Bytes zostanie wydana przez firmę Deep Silver w kwietniu przyszłego roku. Gracze z Europy i Polski będą mogli wrócić do świata twórców Gothic dokładnie 27 kwietnia.

Data premiery Risen 2 została podana między innymi na jego facebookowej stronie, gdzie pojawiła się tez okładka pudełka oraz opis gry. Czytamy w nim, że wcielimy się w herosa, który próbuje pozbyć się morskich stworzeń zakłócających sieci handlowe. Podobno piraci wiedzą jak radzić sobie z tymi potworami, więc trzeba będzie pozyskać ich przychylność.

Risen 2: Dark Waters zostanie wydany 27 kwietnia 2012 roku  - ilustracja #1

W Risen 2: Dark Waters uświadczymy też wielu nowych elementów podczas samej rozgrywki. Podstawową nowością będzie broń palna. Wcielając się w pirata i podróżnika otrzymamy też specjalne umiejętności znane jako „nieczyste zagrania” (Dirty Tricks). Za ich pomocą zmylimy lub oszukamy przeciwników w walce.

Pierwszy Risen nie był może wielkim hitem i miał sporo problemów, ale mógł się podobać. Piranha Bytes przechodziła przez trudny okres rozstania z dotychczasowym wydawcą i utraty dostępu do stworzonej przez siebie marki Gothic. Wygląda na to, że producent powoli odbudowuje swoją potęgę. Risen 2: Dark Waters zostanie wydany na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Risen 2 na Facebooku
  2. Wrażenia z pokazu Risen 2: Dark Waters - gamescom 2011