Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2012, 21:05

autor: Adrian Werner

Dishonored - obejrzyj pierwszy filmik z najnowszej gry autorów Arx Fatalis

Od ujawnienia gry Dishonored minęło już ponad osiem miesięcy. Do tej pory jednak autorzy nie byli skorzy wypuścić żadnych materiałów video z tej produkcji. Teraz uległo to wreszcie zmianie.

Dishonored  - obejrzyj pierwszy filmik z najnowszej gry autorów Arx Fatalis - ilustracja #1

Dishonored zapowiedziane zostało w lipcu zeszłego roku. Od tego czasu dowiedzieliśmy się całkiem sporo na temat tego tytułu i mogliśmy nacieszyć oczy solidnym zestawem screenów. Gra gościła też na targach Gamescom i zorganizowana tam prezentacja zrobiła na nas olbrzymie wrażenie. Do tej pory jednak próżno było szukać jakichkolwiek oficjalnych materiałów video z tej produkcji. Teraz uległo to wreszcie zmianie.

Serwis Gamespot opublikował właśnie obszerną zapowiedź Dishonored, której towarzyszy ponad sześciominutowy filmik zawierający sporo scen z samej gry.

W Dishonored wcielimy się w Corvo - obdarzonego nadludzkimi mocami legendarnego zabójcę, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie cesarzowej. Po ucieczce z więzienia zamierza zemścić się na prawdziwych sprawcach tej zbrodni i jednocześnie oczyścić własne imię. Akcja toczyć się będzie w inspirowanym stylistyką steampunku mieście Dunwall.

Większość z misji w kampanii sprowadzać się ma do zabicia konkretnych celów. Nie oznacza to jednak, że wykonanie tych zadań okaże się łatwe. Dotarcie do każdej z ofiar wymagać będzie sporej inwencji. Co ciekawe, zamiast na sztywno zaprojektować kilka ściśle określonych ścieżek autorzy postawili na pełną symulację świata gry i zamieszkujących go postaci, co zapewni olbrzymią swobodę wyboru metod działania.

W dokonaniu zemsty pomoże Corvo szeroki zestaw nadnaturalnych zdolności. Wśród nich znajdzie się m.in. moc zatrzymywania czasu oraz umiejętność nazwana blink, która pozwala na błyskawiczne przemieszczanie się na dalekie dystanse. Zabójca będzie potrafił przyzywać i kontrolować stada szczurów oraz opętywać inne istoty żywe - zarówno zwierzęta, jak i niektórych strażników. Pomiędzy misjami odwiedzimy bazę, gdzie ulepszymy ekwipunek oraz uzbrojenie.

Dishonored  - obejrzyj pierwszy filmik z najnowszej gry autorów Arx Fatalis - ilustracja #2

Pomimo całej swej potęgi Corvo nie będzie jednak niepokonany, dlatego dużą rolę odegrają elementy skradankowe. Jednocześnie jednak nic nie stanie na przeszkodzie, aby przy odrobinie uporu wymordować wszystkich na mapie. Gra w żaden sposób nie będzie ograniczała swobody graczy, ani karała ich za brak moralności. Nie znaczy to jednak, że nasze działania nie wywołają żadnych konsekwencji. Zamiast tego dzięki tzw. systemowi chaosu wszystkie decyzje wpłyną na dalszy przebieg fabuły.

Dishonored tworzony jest przez zespół Arkane Studios. Gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku, ale na razie autorzy nie są gotowi, by podać konkretną datę.