Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Championship Manager 2006 (PC)
OkładkaChampionship Manager 2006 (PC)

Championship Manager 2006 PC

Championship Manager 2006 jest kolejnym produktem z popularnej serii managerów futbolowych, wydanym w czternastą rocznicę istnienia cyklu.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Championship Manager 2006 Premiera PC

31marca2006

pudełko PL

12maja2006

producent: Beautiful Game Studios wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Championship Manager 2006

Championship Manager 4

Soccer Manager (2002)

FIFA Manager 07

Championship Manager 2006 jest kolejnym produktem z popularnej serii managerów futbolowych, wydanym w czternastą rocznicę istnienia cyklu. Zgodnie z tradycją developerzy ponownie dokonali w swoim dziele wielu ulepszeń, które bez problemu potrafią dostrzec nie tylko zagorzali entuzjaści zarządzania w świecie piłki kopanej. Przede wszystkim czeka na nas 75 odwzorowanych z pietyzmem klas rozgrywkowych z 26 krajów, liczne turnieje o prestiżowym charakterze (m.in. Copa Sudamericana i FA Trophy) itd.

Uwagę zwraca zupełnie nowy system prezentacji przebiegu wirtualnego meczu, nazwany Gameplan. Za sprawą tej niewątpliwej innowacji możemy śledzić poczynania podlegających nam sportowców niczym podczas siedzenia przed ekranem telewizora, mając nieustanny wpływ na realizowaną taktykę, boiskowe ustawienie każdego członka drużyny etc. Ponadto twórcy pozwolili nam na dokonanie wyboru pomiędzy oglądaniem całego pojedynku dwóch zespołów w ujęciu trójwymiarowym, a przejrzeniem tylko kluczowych momentów spotkania.

Jeśli chodzi natomiast o właściwe administrowanie ekipą futbolistów, to autorzy wreszcie postarali się o wprowadzenie opcji natychmiastowego podglądu statystyk graczy drugorzędnych bez pojawiania się irytujących opóźnień, wynikających z przetwarzania sporej ilości informacji. Dzięki temu znacznie usprawniono wyszukiwanie nowych talentów, którymi chcemy wzmocnić naszą drużynę. Dodatkowo zaimplementowano specjalny tryb rozmowy z piłkarzami, umożliwiający np. składanie obietnic konkretnym futbolistom, aby spowodować wzrost ich morale (rzecz jasna danego słowa wypada dotrzymywać, gdyż w przeciwnym razie musimy liczyć się z przykrymi konsekwencjami). Warto zauważyć, iż w proces developingu Championship Manager 2006 zaangażowano Mervyna Day’a, pracującego na co dzień z zawodnikami angielskiego klubu Charlton Athletic. Fachowiec ten dostarczył gotowe schematy, wykorzystywane w rzeczywistości na treningach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD / 2 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 315 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Championship Manager 2006 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Championship Manager 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Championship Manager 2006 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 8MB
  • 400 MB HDD
  • Windows 2000/XP