Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2006, 15:31

autor: Jiker

Lunar Knights zostanie wydany bez czujnika wykrywającego natężenie światła

Przekazaliśmy Wam wczoraj kilka interesujących wieści dotyczących nowej gry z serii Boktai firmy Konami, powstającej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Zastanawialiśmy się wtedy, czy kartridż z Lunar Knights zostanie wyposażony w czujnik natężenia światła. Jak się okazuje – nie zostanie.

Przekazaliśmy Wam wczoraj kilka interesujących wieści dotyczących nowej gry z serii Boktai firmy Konami, powstającej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Zastanawialiśmy się wtedy, czy kartridż z Lunar Knights zostanie wyposażony w czujnik mierzący natężenie światła. Jak się okazuje – nie zostanie.

Wątpliwości rozwiał artykuł zamieszczony w najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu. Czujnik z różnych przyczyn nie zostanie tym razem użyty. Zastąpi go stworzony przez Konami wirtualny system pogodowy przygotowany specjalnie z myślą o Lunar Knights. Prawdziwe Słońce będzie jednak miało coś do powiedzenia.

Główny twórca serii, Hideo Kojima, zapowiedział, że posiadacze jednej z trzech wcześniejszych części serii Boktai (wydanych na konsolę Game Boy Advance), mogą ponownie skorzystać z ich unikalnych właściwości. Wystarczy, że włożą kartridż z jedną z tych pozycji w slot przeznaczony na dyskietki z grami wydanymi na GBA (przy jednoczesnym uruchomieniu LK). W menu LK udostępniona zostanie wtedy dodatkowa opcja aktywująca niedostępny dotąd system wyczuwania natężenia światła.