Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2006, 12:04

autor: Bartłomiej "BK" Kossakowski

Miyamoto mówi o współpracy Wii i DS-a

Każda kolejna godzina trwania targów E3 odkrywa przed nami nowe niespodzianki związane z Wii. Tym razem mamy dla was informacje o możliwościach, jakie daje połączenie nowej konsoli z jej przenośnym starszym bratem - Nintendo DS.

Każda kolejna godzina trwania targów E3 odkrywa przed nami nowe niespodzianki związane z Wii. Tym razem mamy dla Was informacje o możliwościach, jakie daje połączenie nowej konsoli z jej przenośnym starszym bratem - Nintendo DS.

Miyamoto mówi o współpracy Wii i DS-a - ilustracja #1

Shigeru Miyamoto wyznał w wywiadzie zamieszczonym na łamach serwisu Kotaku, że technologia służąca do wymiany danych między stacjonarną a przenośną konsolą została już opracowana i w tej chwili pracownicy Nintendo zastanawiają się jedynie, w jaki sposób ją wykorzystać. Według jednego z pomysłów, mikrofon i dotykowy ekran będące częścią DS-a, miałyby być użyte podczas grania w niektóre tytuły na Wii. Innymi słowy, przenośna konsolka stałaby się dodatkowym kontrolerem, dającym nowe możliwości.

Drugi projekt zakłada możliwość przesyłania danych z Wii na DS-a. Następnie, z użyciem dotykowego ekranu, można by je edytować, a potem przenieść ponownie na stacjonarną konsolę. Jak będzie to wyglądać w praktyce i do czego konkretnie ma służyć, nie wiadomo. Gdy tylko pojawią się szczegółowe informacje, na pewno napiszemy o tym na łamach naszego serwisu.