Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2010, 09:47

autor: Jiker

Sony zapowiada MotorStorm 3D Rift

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała oficjalnie MotorStorm 3D Rift – specjalną odsłonę popularnego cyklu gier wyścigowych, powstałą na bazie ostatniej wydanej części, czyli MotorStorm: Pacific Rift. Najważniejszą cechą 3D Rift jest oczywiście pełne wsparcie dla technologii 3D.

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała oficjalnie MotorStorm 3D Rift – specjalną odsłonę popularnego cyklu gier wyścigowych, powstałą na bazie ostatniej wydanej części, czyli MotorStorm: Pacific Rift. Najważniejszą cechą 3D Rift jest oczywiście pełne wsparcie dla technologii 3D. Produkcja jest samodzielnym tytułem, nie potrzebującym do poprawnego działania płyty z pełną wersją Pacific Rift.

Gra, której premiera w ramach europejskiego PlayStation Network odbędzie się jutro,ma umilić czas wszystkim posiadaczom PlayStation 3 czekającym na debiut pełnowymiarowej kontynuacji MotorStorma (Apokalipsa trafi do sklepów na początku 2011 roku). Zadaniem produkcji jest również zademonstrowanie szerszemu gronu odbiorców możliwości oferowanych przez technologię 3D, którą MA będzie wspierać w pełnym zakresie.

Sony zapowiada MotorStorm 3D Rift - ilustracja #1

W ramach MotorStorm 3D Rift otrzymamy szansę przetestowania 10 tras, oraz związanych z nimi wyzwań, wyciągniętych bezpośrednio z Pacific Rift (m.in. Kanaloa Bay oraz Caldera Ridge). Zasiądziemy w nich za kierownicą kilku głównych typów pojazdów, w tym motocykla, buggy, ciężarówki, a także monster trucka. Twórcy zdecydowali się dodatkowo na implementację kilku zróżnicowanych poziomów trudności. Dzięki temu do zabawy będą mogły przystąpić także te osoby, które dotąd nie miały styczności z marką wykreowaną przez studio Evolution.

Najważniejszą cechą 3D Rift jest wspomniane już wsparcie dla technologii 3D, którą będą się mogły jednak nacieszyć wyłącznie osoby będące posiadaczami odpowiednich telewizorów. Ważne jest to, że w starą-nową produkcję z cyklu MotorStorm mogą również zagrać właściciele standardowych TV, nie oferujących możliwości wyświetlania obrazu w 3D. Dlatego też gra jest również reklamowana jako dobry sposób na rozpoczęcie przygody z marką MotorStorm. Sami twórcy nie ukrywają jednak, że dla tych drugich lepszym wyjściem jest zakup pełnej wersji Pacific Rift, które od pewnego czasu należy do Platyny.

Warto przy tym odnotować, że MotorStorm 3D Rift dedykowane jest wyłącznie rozgrywce single player. Nie znajdziemy w niej ani sieciowego multiplayera, ani trybu wieloosobowego rozgrywanego przy jednej konsoli na podzielonym ekranie. Próżno szukać tu także możliwości zwiększenia swojej kolekcji Trofeów.

Produkcja zostanie udostępniona jutro, w wersji cyfrowej za pośrednictwem PlayStation Network. Jej cena ustalona została na poziomie 12,99 euro, czyli około 50 złotych.