Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2009, 12:45

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: Disgaea 3 od 20 lutego w Europie, Sony łączy Evolution Studios i Studio Liverpool, Flashback Map Pack do Gears of War 2, Ryzom od lutego z opłatami abonamentowymi, aktualizacja Home, trzy miliony Wii Fit i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: Disgaea 3 od 20 lutego w Europie, Sony łączy Evolution Studios i Studio Liverpool, Flashback Map Pack do Gears of War 2, Ryzom od lutego z opłatami abonamentowymi, aktualizacja Home, trzy miliony Wii Fit i inne. Zapraszamy do lektury.

Disgaea 3: Absence of Justice

20 lutego w Europie rozpocznie się sprzedaż trzeciej odsłony kultowego cyklu DisgaeaDisgaea 3: Absence of Justice. Produkcja jest przedstawicielem gatunku taktycznych gier fabularnych. Zostanie wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 3 (po raz pierwszy w historii cyklu).

Sony

Koncern Sony Computer Entertainment poinformował o wszczęciu procesu połączenia dwóch deweloperów – Evolution Studios (obie odsłony MotorStorm) oraz Studio Liverpool (ostatnio wyprodukowali Wipeout HD). W chwili obecnej oba podmioty dysponują już wspólną kadrę menedżerską oraz korzystają ze wspólnych zasobów (m.in. specjalistów w danych dziedzinach). W przyszłości ma dojść do całkowitego połączenia. Evolution Studios w niedalekiej przyszłości rozpocznie prace nad kolejną odsłoną MotorStorm, z kolei Studio Liverpool produkuje już nowego Wipeouta, tworzonego specjalnie z myślą o PlayStation 3.

Gears of War 2

Do oferty Xbox Live Marketplace trafił zestaw Flashback Map Pack, dostępny do tej pory wyłącznie dla pierwszych posiadaczy Gears of War 2 (jego zdobycie było uzależnione od wykorzystania kodu dodawanego do każdej kopii gry). Dodatek kosztuje 400 punktów i oferuje pięć lokacji: Canals, Gridlock, Mansion, Subway oraz Tyro Station. Są one nieznacznie przemodelowanymi obszarami znanymi z pierwszej odsłony przygód Marcusa Fenixa.

Football Academy

Firma Electronic Arts udostępniła pierwsze informacje na temat Football Academy – piłkarskiego zestawu mini-gier, powstającego z myślą o konsoli Nintendo DS. Przy jego pomocy posiadacze NDS-a będą mogli uzupełnić swoją wiedzę teoretyczną o piłce nożnej, choć nie tylko. W grze znajdziemy także tryb rozgrywki wieloosobowej. Dewelopingiem Football Academy zajmuje się studio EA Canada. Premiera przewidziana jest na marzec.

MySims

W bieżącym roku do sprzedaży trafią dwie kolejne odsłony cyklu MySims, poinformował koncern Electronic Arts. Będą to produkcje MySims Racing oraz MySims Party. Obie zostaną wydane w wersjach na konsole Nintendo Wii i DS.

Ryzom

Od przyszłego miesiąca produkcja MMORPG o tytule Ryzom będzie dostępna wyłącznie dla tych użytkowników, którzy zdecydują się opłacać comiesięczny abonament (w tym miejscu znajdziecie dokładne stawki). Gra była do tej pory w pełni darmowa, więc wielu graczy, którzy spędzali przy niej czas będzie zapewne zmuszona zrezygnować z zabawy. Niemniej jednak wprowadzenie opłat spowoduje poprawę funkcjonowania Ryzom na różnych płaszczyznach, a być może już niedługo gra doczeka się znaczących aktualizacji. Przypominamy, że jest to dosyć oryginalna produkcja łącząca w sobie elementy science-fiction i fantasy.

Home

SCEA przeprowadziło aktualizację usługi Home. Dodany został obszar firmy Red Bull (z możliwością wzięcia udziału w Red Bull Air Race, a więc wyścigu lotniczego), w związku ze zbliżającą się premierą filmu Resident Evil: Degeneration możemy zdobyć koszulkę z jego logo. Z kolei osoby, które zdecydowały się na złożenie zamówienia przedpremierowego na Killzone 2 przez Amazon mogą zaopatrzyć się w strój żołnierza ISA.

Wii Fit

Z informacji udostępnionych przez magazyn Famitsu wynika, że Japończycy zakupili już trzy miliony egzemplarzy zestawu Wii Fit. Gratulacje.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Sims 3

CID the Dummy

Clever Kids: Dino Land NDS

Clever Kids: Dino Land PS2

Clever Kids: Farmyard Fun

Clever Kids: Pirates

Ninja Blade

Space Invaders Evolution

Eishockey Manager 2009

XG Blast!

Sunshine Beach Volleyball

Fairy Tales: Three Heroes

X-Blades

StarCraft II

Battlestations: Pacific

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Battlestations: Pacific

Final Fantasy Versus XIII

Cuboid

gry